Rozwój infrastruktury lotniczej temate spotkania PPL z przedstawicielami linii lotniczych

fot. L.Filipe C.Sousa / unsplash

Tematami spotkania przedstawicieli PPL i największych przewoźników operujących na Lotnisku Chopina były dalsze perspektywy rozwoju ruchu lotniczego w Polsce, rozbudowa infrastruktury lotniczej i wyzwania jakie stoją przed branżą po pandemii. Uczestnicy rozmów podsumowali dotychczasową współpracę i zadeklarowali gotowość do dalszego rozwijania siatki połączeń lotniczych. 

Ruch lotniczy dynamicznie odbudowuje się po pandemii, co podkreślali prezes PPL Stanisław Wojtera oraz dyrektor lotniska Piotr Czech. W maju Lotnisko Chopina obsłużyło rekordową liczbę pasażerów – 1 milion 253 tysiące osób. Rośnie też liczba zrealizowanych operacji lotniczych, było ich niemal 13 300. Barierą dla wzrostu są jednak ograniczone możliwości obsługi pasażerów na Lotnisku Chopina.

Odpowiedzią na to wyzwanie jest najważniejsza inwestycja realizowana obecnie przez PPL – budowa Lotniska Warszawa-Radom. Radomski port łączy najlepsze praktyki, sprawdzone rozwiązania i najnowocześniejsze technologie stosowane w infrastrukturze lotniczej.  Lotnisko będzie gotowe do obsługi pasażerów na wiosnę 2023 roku.

W spotkaniu w strefie VIP Line Lotniska Chopina wzięli udział przedstawiciele zagranicznych przewoźników operujących z Warszawy, wśród nich Emirates, El Al, KLM, Lufthansa, Air France.  Od czerwca kontaktem z liniami lotniczymi zajmuje się Dział Sprzedaży Usług Lotniczych, którym kieruje Paweł Kranc.

Kolejną okazją do rozmów o jeszcze bliższej współpracy będzie zaplanowana na wrzesień 2022 roku konferencja AIR22. Wydarzenie organizowane wspólnie przez PPL i Stowarzyszenie Portów Lotniczych V4+ będzie spotkaniem profesjonalistów z branży lotniczej i forum dyskusji na najważniejsze tematy związane z rozwojem europejskiego lotnictwa.