Roztocze – kraina malowniczego wypoczynku

roztocze–kraina-malowniczego-wypoczynku

Roztocze to niezwykle malownicza kraina geograficzna posiadająca wyjątkowe walory przyrodnicze, kulturowe i historyczne. Jest to miejsce unikalne w skali kraju, gdzie znajdują się niecodzienne atrakcje turystyczne – idealne do uprawiania turystyki aktywnej i kulturowej. Sprzyjają temu wytyczone i oznakowane (w sumie ponad 100) szlaki piesze, trasy rowerowe, w tym Centralny szlak Rowerowy Roztocza oraz Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo, stoki i biegowe trasy narciarskie, Samochodowy Szlak Renesansu Lubelskiego, ciekawe zabytki architektury drewnianej oraz bogata oferta spływów kajakowych.

Roztocze to wymarzone miejsce dla osób szukających spokoju, z dala od miejskiego zgiełku, którzy tęsknią za bliskością natury, pięknymi krajobrazami, przestrzenią i niezobowiązującym, oferującym możliwość uprawiania turystyki aktywnej, rodzinnym wypoczynkiem.
Kraina, w której bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie.

Zrealizowany przez Lubelską Regionalną Organizację Turystyczną, we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, projekt “Roztocze – tutaj naturalnie odpoczywam”, dofinansowany ze środków Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, jest odpowiedzią na potrzebę wprowadzenia zasad zrównoważonego rozwoju turystyki na tym obszarze. Zakłada planową, opartą o rzetelny audyt, badania i „Strategię kreacji, wdrożenia i rozwoju marki Roztocze”, współpracę wszystkich samorządów, przedsiębiorców i mieszkańców z Roztocza oraz miejscowości, które nie znajdują się bezpośrednio na Roztoczu, a są istotne z punktu widzenia rozwoju turystyki. W ramach zrealizowanego projektu ustalono model współpracy, zasady certyfikacji „Miejsc Marki Roztocze”, przeprowadzono spotkania, szkolenia, zaprojektowano logo i oznakowano obiekty. Turyści otrzymali narzędzia w postaci strony internetowej, aplikacji, mapy i przewodnika pozwalające w sposób przystępny i intuicyjny planować podróż na Roztocze i korzystać z aktualnej informacji podczas pobytu na miejscu.

Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna rozpoczęła również promocję Roztocza jako atrakcyjnej destynacji turystycznej w oparciu o media społecznościowe, artykuły w prasie oraz relacje w mediach tradycyjnych. Zamierza kontynuować pracę nad marką Roztocze i zachęca do odwiedzenia tej malowniczej krainy, wtedy, gdy znowu podróżowanie będzie możliwe, proponując sprawdzone miejsca noclegowe, gospodarstwa agroturystyczne, obiekty gastronomiczne i wyjątkowe atrakcje, które sprawią, że spędzony na Roztoczu czas będzie wyjątkowy i harmonijny.

Strona internetowa: www.roztoczetravel.pl
Facebook: Roztocze Travel
Instagram: Roztocze_Travel
Lubelska Regionalna Organizacja Turystyczna
ul. Krakowskie Przedmieście 6
20-002 Lublin
Tel. 81 532 14 48
e-mail: [email protected]

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center