Rowy – mała miejscowość o wielkich możliwościach!

fot. Piotr Majcher / unsplash

Rowy to znana i ceniona miejscowość nadmorska. Mimo małych rozmiarów wybierana jest każdego roku przez wielu turystów spragnionych odpoczynku wśród szumu fal i nadmorskich widoków. Jeśli planujesz wybrać się na urlop i nie wiesz, do jakiej miejscowości pojechać, przemyśl wyjazd do Rowów! Z artykułu dowiesz się, dlaczego warto!

Rowy położone są w województwie pomorskim, na Wybrzeżu Słowińskim w pięknej okolicy, tuż obok jeziora Gardno, u ujścia rzeki Łupawy. Dawniej była to osada rybacka, ale dziś to popularny turystyczny kierunek, miejsce bardzo chętnie odwiedzane zwłaszcza letnią porą. Mimo niewielkich rozmiarów Rowy mają naprawdę wiele do zaoferowania!

Plaża – piękna, długa i szeroka

Wybierając się nad morze, planujemy plażować i kąpać się w morzu, o ile na to pozwoli aura. W Rowach mamy ku temu jak najlepsze możliwości, bo we wsi zostały wydzielone dwa letnie kąpieliska. Pierwsze z nich – Rowy Zachód – zapewnia aż 400 metrów linii brzegowej. Prowadzą do niego 4 zejścia. Drugie kąpielisko to Rowy Wschód o trochę krótszej linii brzegowej, wynoszącej 200 metrów, ale również zapewniającej piękny, czysty piasek. Zresztą, plaże są tu zdecydowanie czystsze i co równie ważne – mniej zaludnione niż w większych ośrodkach nadmorskich.

Port morski – tutaj znajdziesz prawdziwą duszę regionu

Port morski w Rowach zlokalizowany jest na ujściowym odcinku rzeczki Łupawy odchodzącej od jeziora Gardno do Morza Bałtyckiego. To urokliwe miejsce, w którym stacjonuje około 10 kutrów rybackich, kilka łódek i pogłębiarka “Belona”. Można tu kupić przepyszne, świeże ryby prosto z kutra i poobserwować codzienną pracę miejscowych rybaków.

Słowiński Park Narodowy – idealne na piesze i rowerowe wycieczki

Słowiński Par Narodowy to jeden z dwóch nadmorskich parków narodowych, zajmujący powierzchnię 32 744, 03 ha. Zachwyca swoimi walorami przyrodniczymi. Na szczególną uwagę zasługują ruchome wydmy, czyli piaszczyste wzniesienia uformowane przez wiatr. Występują tu liczne ścieżki piesze i rowerowe. W okolicznych sosnowo-świerkowych lasach aż miło spędzić czas, udając się na spacer bądź wyprawę rowerową.

Jeśli więc jeszcze nie wiesz, gdzie się wybrać następnym razem, pomyśl o urlopie w Rowach. Mimo że miejscowość nie jest duża, to zapewnia dostęp do bogatej bazy noclegowej. Niezależnie, czy stawiasz na domek Rowy, apartament czy pokój w hotelu, możesz być pewny, że zarezerwujesz idealny nocleg. Polecamy zwłaszcza luksusowy resort Holiday Park, w którym wypoczniesz po królewsku!