Rowerowa promocja Polski w Brukseli

archiwum POT

Krystian Herba, sportowiec z Rzeszowa, ustanowił 22 maja w Brukseli nowy rekord Guinnessa. Na rowerze pokonał 521 schodów w budynku Atomium. Zajęło mu to zaledwie 14 minut i 4 sekundy. Był to element akcji promującej Polskę w stolicy Belgii.

Imprezę zorganizował Zagraniczny Ośrodek POT w Brukseli.

Dominika Szulc, dyrektor ZOPOT w Brukseli, powiedziała: “W ten sposób chcieliśmy zwrócić uwagę mediów i mieszkańców Brukseli na Polskę i potencjał turystyki akwtynej. Polska kojarzona jest w Belgii głównie z turystyką kulturową a my chcieliśmy uświadomić, kochającym rowery Belgom, że nasz kraj kryje w sobie ogromny potencjał dla miłośników turystyki aktywnej. Szlak Green Velo jest produktem, który z pewnością zdobędzie popularność wśród turystów całego Beneluksu.Trzeba tylko skutecznie go zareklamować.”

Partnerami wydarzenia byli: Ambasada RP, Urzad Miasta Brukseli, Green Velo, Dom Polski Wschodniej.
Relacja z wydarzenia pojawiła się w wielu belgijskich mediach.
Warto przypomnieć, że wschodni szlak rowerowy Green Velo mający blisko 2000 km długości, to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce, przebiegająca przez obszar pięciu województw leżących we wschodniej części kraju: warmińsko-mazurskiego (ok. 420 km), podlaskiego (ok. 592 km), lubelskiego (ok. 351 km), podkarpackiego (ok. 428 km) i świętokrzyskiego (ok. 190 km).