Rosyjski przewoźnik na dużym plusie

archiwum Aeroflotu

Linie lotnicze Aeroflot ogłosiły wyniki finansowe za pierwsze dziewięć miesięcy 2013 roku.

Przychody firmy wyniosły 7,0327 mld dolarów, co oznacza wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku 2012 o 16,8 proc. Dochód netto wyniósł 545,2 mln. Dolarów (wzrost o 84,1 proc.). Liczba pasażerów w tym okresie wzrosła o 14,7 proc. do 24 mln osób.
Witalij Saveliev, dyrektor Aeroflotu powiedział: „Wyniki finansowe Grupy Aeroflot napędzane sa przez trzy czynniki. Po pierwsze, oferujemy klientom produkt wysokiej klasy po atrakcyjnej cenie. Po drugie, skutecznie zarządzamy kosztami. Po trzecie, optymalizujemy działania naszych spółek zależnych. Jesteśmy na dobrej drodze do obsługi największej liczby klientów w historii Rosji. To zmusza nas do jeszcze większego nacisku na sprawy bezpieczeństwa”.
W października 2013 Aeroflot przedstawił plan uruchomienia pierwszego w Rosji narodowego przewoźnika niskokosztowego. Linie Dobrolet będą w 100 proc. własnością Aeroflotu. Ceny biletów na rejsach Dobroletu mają być o 40 proc. niższe niż w pozostałych liniach, ma to pomóc zdobyć nowych klientów. Dobrolet ma zacząć funkcjonować w przyszłym roku.