REset na polskiej wsi

Kuźnia nad Bobrem/fot. archiwum slowhop.com

Nowa kampania Polskiej Organizacji Turystycznej zachęca do spędzania tegorocznych wakacji korzystając z bogatej oferty wypoczynkowej polskich obszarów wiejskich. „Poszukaj Resetu na polskiej wsi” to hasło reklamowe, które promuje turystykę wiejską, agroturystykę, a także tzw. slow travel – wypoczynek z dala od zgiełku, we własnym tempie, z głębszym doświadczaniem odwiedzanego miejsca, przy okazji lokując kapitał z ruchu turystycznego u lokalnych przedsiębiorców.

– Dostrzegamy rosnący popyt na tę formę wypoczynku. Wyjazdy w tereny wiejskie, szczególnie we wschodnich regionach Polski, pozwalają uciec od codziennego pędu, wyciszyć się i nabrać sił blisko natury. Chcemy zachęcić mieszkańców miast do krótkiego lub dłuższego REsetu i czerpania wszystkimi zmysłami tego, co najlepsze do zaoferowania ma polska wieś – wyjaśnia Rafał Szmytke, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Poprzez swoją kampanię POT pragnie zainspirować do poznania nieznanych zakątków Polski oraz aktywnego spędzania czasu wolnego w gronie rodziny – w miejscach, których ogromnym atutem jest autentyczność oraz wysoka jakość doświadczenia turystycznego.

Akcja POT znakomicie wpisuje się w najnowsze trendy turystyczne, związane m.in. z turystyką slow, potrzebą detoksu cyfrowego, większą dbałością o środowisko przyrodnicze i kulturowe.

Warto przypomnieć, że odważnym i prekursorskim w skali kraju działaniem w tym zakresie była zapoczątkowana w zeszłym roku kampania promocyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu (https://www.facebook.com/DolnySlaskPL) pn. „Slow Travel Dolny Śląsk”. Kampania ta, przeprowadzona z Dolnośląską Organizacją Turystyczną oraz platformą Slowhop.com (https://slowhop.com/), spotkała się z bardzo entuzjastycznym odbiorem oraz głosami, że potrzeba jest więcej działań, które tak trafnie odpowiadają potrzebom dynamicznie zmieniającego się rynku turystycznego.

Po ostatniej aktualizacji mapa „Slow Travel Dolny Śląsk” online liczy ponad 360 punktów.

Znajdziecie ją na https://geoportal.dolnyslask.pl/…/slow-travel-b970e/

Mapa do pobrania: https://assets.slowhop-static.net/…/mapa-dolny-slask.pdf

Warto również sprawdzić zestawienie klimatycznych gospodarstw agroturystycznych w stylu „slow” na Dolnym Śląsku: https://slowhop.com/pl/dolny-slask

Dolny Śląsk zaprasza na podróże śladami pszczół