Rekordowy marzec na Lotnisku Chopina

Po raz szósty z rzędu Lotnisko Chopina zanotowało miesięczny rekord w liczbie obsłużonych pasażerów. W marcu po raz pierwszy w historii port obsłużył 804 300 osób, o 10,5 proc. więcej niż w marcu roku 2014.

Lotnisko Chopina notuje rekordowe wyniki już od października. Rekordowy jest także wynik I kwartału – w ciągu którego warszawski port obsłużył 2,1 mln pasażerów (wzrost 8,7 proc.), z czego 1,9 mln w ruchu międzynarodowym (wzrost o 11,2 proc.) oraz 246,2 tys. w ruchu krajowym (spadek o 7,1 proc.).

W marcu na Lotnisku Chopina wykonanych zostało 10,1 tys. operacji lotniczych – o 11,6 proc. więcej niż w 2014 roku.

Radosław Paruzel, zastępca dyrektora warszawskiego portu, powiedział: „Wyniki ostatnich miesięcy potwierdzają, że Polacy pokochali latanie z Warszawy. Cieszy nas bardzo fakt, że mimo rosnącej konkurencji ze strony portów regionalnych coraz więcej osób zaczyna lub kończy swoją podróż właśnie na Lotnisku Chopina. To właśnie dla nich już niedługo otwieramy nową część terminala, dzięki czemu odprawa będzie jeszcze szybsza i bardziej komfortowa. Lotnisko Chopina świetnie się rozwija i zawsze jest blisko swoich klientów i blisko świata.”