Rekordowe lato w Tatrach Wysokich

AG

Ponad 800 tysięcy turystów odwiedziło w tym sezonie letnim Tatry Wysokie na Slowacji. Turystyczną kartę Tatra Card odebrało o 33 proc. więcej osób niż w latem 2014 roku.

Lenka Maťašovská, dyrektor wykonawczy regionalnej organizacji ruchu turystycznego regiony Vysoke Tatry, powiedziała: „Ruch turystyczny w naszym regionie rozwija się, co potwierdzają wyniki wysokiego sezonu letniego. Wzrost liczby klientów odnotowały lokale gastronomiczne, aquapark w Popradzie, kolejki linowe, schroniska. Również pogoda sprzyjała nam w tym roku.”

Statystyki potwierdzają, że stopniowo wydłuża się czas spędzony przez turystów w Tatrach Wysokich. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się pobyty powyżej pięciu nocy. Szacuje się, że w sezonie letnim region odwiedziło 800 tys. turystów.
Większym zainteresowaniem cieszy również karta Tatra Card, którą od 1 czerwca do końca sierpnia odebrało ponad 13 tys. gości, o 33 proc. więcej niż w roku ubiegłym.

Maťašovská dodała: „Klienci w Tatrach coraz bardziej cenią wysokość usług. Najwięcej wśród gości, bo nieco ponad 50 proc. stanowili Słowacy. Poza tym najwięcej tradycyjnie było gości z Czech i Polski. Cieszy nas, że na szlakach można było też spotkać turystó1) z Węgier, Niemiec, Izraela, Wielkiej Brytanii, Malezji, Indii i Nowej Zelandii.”
.