Rekordowa liczba wyszkolonych osób przez Emirates

archiwum Emirates

Ośrodek szkoleniowy Emirates Aviation College (EAC) – Crew Training odnotował rekordową liczbę kursantów w 2014 roku – w różnych szkoleniach wzięły udział ponad 33 tys. osób.

W 2015 roku linie Emirates będą kontynuować rekrutację nowych członków personelu pokładowego – najbliższy Dzień Otwarty w Polsce odbędzie się już 23 marca w Gdańsku.
Placówka EAC – Crew Training prowadzi szkolenia z różnych dziedzin, m.in. procedur bezpieczeństwa, pierwszej pomocy, obsługi pasażera i budowania wizerunku, co sprawia, że uczestniczą w nich zarówno nowo zatrudnieni, jak i doświadczeni członkowie personelu pokładowego.
W roku ubiegłym. linie Emirates przeznaczyły 73 mln AED (ponad 78 mln zł) na szkolenia załogi, które ukończyło 4 280 nowo przyjętych członków personelu pokładowego, szkolonych od podstaw.
4 136 osób szkoliło się, aby obsługiwać pasażerów w wyższej klasie, 534 osoby przeszły kurs na stanowisko głównego stewarda, a 17 650 osób wzięło udział w obowiązkowym corocznym szkoleniu okresowym. Aby zaspokoić duże zapotrzebowanie na kursy szkoleniowe, ośrodek EAC – Crew Training działał przez 17 godzin dziennie, przeprowadzając 3 994 kursy trwające łącznie 245 262 dni.

Catherine Baird, Senior Vice President Cabin Crew Training Emirates, powiedziała: “Ogromny zakres i różnorodność naszych szkoleń decyduje o doskonałej jakości usług oferowanych przez Emirates, dlatego zawsze będziemy w nie inwestować. Rok 2014 był niezwykle pracowity dla instruktorów EAC – Crew Training i stanowił odzwierciedlenie dynamicznego rozwoju linii. Na koniec roku nasz personel pokładowy liczył niemal 20 tys. członków. Osoby, które marzą o pracy jako personel pokładowy lub chciałyby się sprawdzić w innych pasjonujących zawodach w branży lotniczej, najchętniej wybierają linie Emirates. W tym roku co tydzień dołączało do nas ok. 120 nowych kursantów.”

Szkolenia składają się zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej, a kursy prowadzą wysoko wykwalifikowani instruktorzy, spośród których wielu w przeszłości pracowało jako personel pokładowy. Na terenie ośrodka EAC – Crew Training znajdują się zaawansowane symulatory lotnicze typu full motion takich samolotów, jak A330/A340, B777 czy A380.

Catherine Baird dodała: „Dzięki wysokiej jakości oferowanych przez nas szkoleń personel Emirates ma nie tylko odpowiednie kompetencje, ale i pewność siebie potrzebną do wykonywania obowiązków po zakończeniu szkolenia. Kładziemy nacisk na rozwój kompetencji i szkolenie oparte na realnych sytuacjach, dzięki czemu nasz personel pokładowy przygotowany jest na różnorodne zdarzenia, które mogą wystąpić na pokładzie.”

Do załogi pokładowej Emirates już teraz należy ponad 500 Polaków. Najbliższa okazja do zaaplikowania na stanowisko członka personelu pokładowego przewoźnika będzie miała miejsce już 23 marca br. w Gdańsku. W hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto o godz. 9.00 rozpocznie się spotkanie rekrutacyjne, w którym mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 21 lat, biegle znają język angielski w mowie i piśmie, posiadają co najmniej średnie wykształcenie, a także odpowiedni wzrost, umożliwiający sięgnięcie na wysokość 212 cm.
.