RateHawk – lider hotelowych platform szykuje sporo nowości

Wiodący gracz na rynku rezerwacji hotelowych nie marnuje czasu. Aplikacja mobilna, rozszerzenie Chrome a wreszcie polityka podróży to warte poznania nowości od RateHawk.

Pochodząca oryginalnie z Rosji platforma hotelowa B2B na stałe zadomowiła się wśród liderów rynku sprzedaży usług hotelowych w Polsce. Wraz z otwarciem biura w Warszawie i rozszerzeniem zespołu handlowego przyszły też wyniki. Dziś rynek polski jest wiodącym jeżeli chodzi o przychody RateHawka.

Panedmia sprzyja pracy nad innowacjami – Aplikacja, rozszerzenie Chrome i Polityka Podróży

Pandemia sprzyja pracom deweloperskim w obszarze IT. RateHawk nie marnował tu czasu. Niedawno użytkownicy systemu dostali do dyspozycji nowoczesną aplikacje mobilną. A to nie koniec zmian. By ułatwić proces rezerwacyjny mniejszym biurom podróży uruchomiono nakładkę na wyszukiwarkę chrome. Dodatkowo pozwala ona porównać ceny uzyskane w wyszukiwaniach za pośrednictwem innych narzędzi z tą opartą na RateHawk. Ta implementacja ułatwiła też zarządzanie narzędziem do kodów promocyjnych.

Możemy ją wypróbować w ramach wciąż trwającej akcji promocyjnej, podczas której możemy uzyskać 2 procentową zniżkę na rezerwacje hotelowe.

To nie wszystkie zmiany które planuje RateHawk – właśnie preawizowano ekscytującą nowość w postaci Polityki Podróży. Platforma już wcześniej zawierała opcje stopniowalnego dostępu, teraz jednak pójdzie o krok dalej. Wprowadzanie polityki podróży znacznie ułatwi biurom  sprzedaż produktu hotelowego RateHawk dla firm.

Polityka podróży daje bowiem transparentność i możliwość łatwego wykazania oszczędności, do tego dochodzi moduł raportowy. To wszystko jest wielce wyczekiwane przez firmy.

Polityka podróży daje istotne oszczędności na podróżach służbowych

 

Lider w obszarze postsowieckim rozszerzy też ofertę hoteli w Polsce

RateHawk budował swoją pozycje w Polsce w oparciu o interesujący content hotelowy w obszarze post sowieckim. Polskie firmy coraz chętniej zapuszczały się w te rejony stanowiąc naturalną bazę klientów RateHawka.

Firma dostrzegła  jednak także fakt iż same podróże służbowe wewnątrz Polski stanowią gro sprzedawanych w naszym kraju usług tego typu. Celem strategicznym jest więc powiększenie bazy hotelowej w naszym kraju. Wtedy z pewnością oferta platformy zyska jeszcze więcej w oczach agentów sprzedających usługi hotelowe w ramach podróży służbowych.

RateHawk rzuci wyzwanie w obszarze eventów i marketplacu przetargowego dla firm?

W kolejce czekają kolejne obszary, bardzo interesujący jest ten związany z rezerwacją eventów/spotkań firmowych w hotelach. Tutaj na razie jeżeli chodzi o automatyzacje prym wiedzie HRS wraz ze swoja usługą Meetago. Mocne są też polskie podmioty jak mojekonferencje.pl czy Salebiznesowe.pl . W ich przypadku poziom automatyzacji nie jest duży, same mogłyby potencjalnie korzystać z rozwiania white lable zaoferowanego przez RateHawka.

Niezwykle ciekawy jest też inny obszar tj platforma „przetargowa” dla firm – także tu przewodzi niemiecki gigant. RateHawk mógłby namieszać także na tym polu. Narzędzie dzięki któremu agenci mogli by przeprowadzić “przetarg” na usługi hotelowe dla swojego klienta korporacyjnego było by strzałem w dziesiątkę.

Z pewnością hotelowa platforma nie poprzestanie na sprzedaży usług li tylko hotelowych, będzie dosprzedawała te które są dla nich komplementarne. O ile w obszarze tradycyjnych usług jak bilety lotnicze konkurencja jest już mocno usadowiona, to wciąż można szukać synergii z nowymi rosnącymi rynkami. Dobrym przykładem wydaje się tu carsharing, w polskich a może wkrótce centralno europejskich warunkach partnerem mógłby być np. Panek Carshering.

Panek – lider car-sharingu i elektromobilności da impuls innowacji w segmencie podróży służbowych

Z pewnością pomysłów na podobne partnerstwa nie zabraknie. Warto obserwować ruchy RateHawk  wiele jeszcze namiesza na hotelowym rynku obsługi wyjazdów służbowych. Główni konkurenci jak Booking i Hrs muszą się mieć na baczności.

Andrzej Kawałek

Ekspert ds. podróży służbowych


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center