Ras Al Khaimah adoptowało stado oryksów z warszawskiego ZOO

fot. WS

Biuro promocji Ras Al Khaimah zaprosiło przedstawicieli biur podróży do warszawskiego ZOO, aby zapoznać ich z nowościami z emiratu. W trakcie wydarzenia nastąpiło uroczyste nadanie certyfikatu adopcji stada oryksów. Dodatkową atrakcją dla gości było karmienie słoni.

Oryksy żyją na terenach pustynnych emiratu i są wizytówką Ras Al Khaimah. Emirat jest miejscem, które mocno skupia się na promocji swoich walorów turystycznych. Wsparcie ochrony oryksów należy do części strategii tego regionu.

Wymierający gatunek

„Oryksy wciąż uznawane są za gatunek wymierający w naturze, dlatego ważna jest ich ochrona w ogrodach zoologicznych. Cieszy nas, że maluchy oryksów szablorogich przyszły na świat właśnie w naszym ZOO. Ich plan na przyszłość, to zdrowo się rozwijać i wyruszyć do innych europejskich ogrodów, by stworzyć udane związki i działać na rzecz przetrwania gatunku” – powiedziała Maria Krakowiak z zarządu Fundacji Panda w warszawskim ZOO.

„To pierwszy tego typu projekt u nas, który jest gestem w dążeniu do zrównoważonego rozwoju turystyki. Obecnie na terenie Polski nie są planowane dalsze inicjatywy związane z adopcją zwierząt. Emirat ma za to zaplanowane działania na swoim obszarze, a my przede wszystkim cieszymy się, że możemy zaangażować się w ochronę oryksów” – dodała Barbara Dziedzic, market manager Poland w Ras Al Khaimah.

Strategia zrównoważonego rozwoju

Ras Al Khaimah określił konkretne działania, które mają na celu zapewnić długoterminowy zrównoważony rozwój. Ma on w sposób bezpośredni przyczynić się do krajowych i międzynarodowych przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska. Do głównych zasad zrównoważonego rozwoju turystyki w Ras Al Khaimah należy między innymi dostarczenie autentycznych doświadczeń turystycznych poprzez ochronę i konserwację środowiska.

Strategia dotycząca zbalansowanej turystyki jest następstwem wcześniejszego ogłoszenia przez władze ponad 20 nowych inicjatyw w zakresie zrównoważonego rozwoju atrakcji turystycznych w całym emiracie, oznaczających inwestycję o wartości pół miliarda dirhamów. Projekty te wpisują się w nową strategię rozwoju emiratu Ras Al Khaimah, który swoją atrakcyjność opiera na przyrodzie, przygodzie i autentyczności.

Emirates: miliard dolarów straty za 2021-22, ale przychody o 86 proc. wyższe niż rok temu