Rainbow: zaprosimy rodziny z dziećmi do 80 Figloklubów

fot. archiwum Rainbow

W sezonie Lato 2022 Rainbow zaprasza rodziny z dziećmi na animacje w języku polskim do ponad 80 hoteli z Figloklubem. To autorski program zajęć realizowany od połowy czerwca do połowy września w obiektach o wyraźnym rodzinnym charakterze.

Nad realizacją programu animacji będzie czuwał zespół Animatorów, absolwentów Akademii Rainbow.

Po raz pierwszy oprócz popularnych destynacji wakacyjnych takich jak Turcja, Grecja Bułgaria czy Hiszpania w ofercie znalazły się dalekie, bardziej egzotyczne miejsca – Kenia, Dominikana, Meksyk i Zanzibar. Najwięcej hoteli z Figloklubem klienci znajdą w Grecji bo prawie 20, 14 w Turcji, 14 w Hiszpanii, 10 w Bułgarii – czyli na kierunkach najbardziej popularnych wśród rodzin z dziećmi.

Maciej Szczechura, z zarządu Rainbow, powiedział: „Decyzja o tym, w którym hotelu powstanie Figloklub jest uzależniona od kilku czynników. Najważniejszym z nich jest oczywiście hotel, który musi spełniać wiele wymagań, takich jak pokoje rodzinne, czyli możliwość zakwaterowania rodziny z dowolną liczbą dzieci, bardzo dobra lokalizacja – im bliżej plaży, tym lepiej oraz infrastruktura przyjazna dla wypoczywających rodzin z dziećmi. Podstawą jest basen, atrakcyjne i bezpieczne miejsce do prowadzenia animacji oraz zajęć a także przestrzeń. Kolejny czynnik to oczywiście kraj.

Z wiadomych względów hoteli z Figloklubem będzie więcej na kierunkach, w których rodziny z dziećmi stanowią wysoki odsetek klientów, takich jak Grecja czy Turcja. Zależy nam jednak na sukcesywnym rozwoju całego konceptu i różnorodności miejsc – zapraszamy zatem także m.in do Chorwacji, Czarnogóry, Portugalii, Włoch, Albanii czy Egiptu. W sezonie Lato 2022 Figlokluby zadebiutują na dalekich kierunkach, takich jak Dominikana, Kenia czy Zanzibar. Wiemy bowiem, że z roku na rok zwiększa się liczba osób podróżujących z dziećmi w dalsze destynacje.”

Zajęcia w Figloklubie odbywają się od połowy czerwca do połowy września przez sześć dni w tygodniu. Dla dzieci przewidziane są trzy bloki animacyjne dziennie, w tym wieczorne i bardzo popularne mini disco. Rainbow stawia na aktywności poza zamkniętymi pomieszczeniami, które wypełnione są biegami, skokami, ruchem – czyli swobodną ekspresją dzieci.

Atrakcje w Figloklubie przewidziane są dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, natomiast młodsze mogą w nich uczestniczyć pod opieką rodziców lub opiekunów. W tym czasie rodzice mogą odpoczywać lub brać udział w aktywnościach rekreacyjnych przewidzianych tylko dla nich, takich jak, poranny stretching na plaży, aqua aerobic, czy wieczorne karaoke.

Nad realizacją programu animacji oraz nad bezpieczeństwem podczas gier i zabaw czuwa zespół Animatorów, absolwentów Akademii Rainbow. Kandydaci na Animatorów biorą udział w wieloetapowym procesie rekrutacji, a najlepsi odbywają tygodniowe szkolenie, podczas którego szczegółowo zapoznają się z ideą Figloklubów, oraz uczą m.in. tańców animacyjnych, jak organizować zajęcia, wypełniać czas zabawą oraz czuwać nad bezpieczeństwem.

Aleksandra Wodzyńska, trenerka Animatorów z Akademii Rainbow, podkreśliła: „Koncepcja Figlolubów ma już 10 lat. Rozpoczynaliśmy od dosłownie kilku hoteli. Teraz przyjmujemy rocznie blisko 2000 aplikacji od chętnych, którzy chcą zostać naszymi Animatorami. Co roku pracuje z nami około 130 osób. Zapewne w przyszłym sezonie będzie ich jeszcze więcej. To naprawdę spora i wyszkolona drużyna, która sprawi, że klienci będą mieli najlepsze animacje i wrócą z wakacji ze wspaniałymi wrażeniami.”

Przy rezerwacji oferty rodzinnej na Lato 2021 w przedsprzedaży obowiązują rabaty do 700 zł dla każdego dziecka oraz wiele benefitów dodatkowych takich jak m.in. „100% Pewności Najniższej Ceny” – usługa gwarantująca kupującym najniższą cenę, „Bezpłatne odwołanie rezerwacji bez podania przyczyny”, Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji w promocyjnych cenach 20 zł i 40 zł od osoby. W wyższej wersji ubezpieczenie obejmuje rezygnację z wyjazdu nawet na jeden dzień przed jego rozpoczęciem w przypadku zachorowania na Covid-19 osoby wyjeżdżającej lub jej bliskiej. Zaliczka wynosi jedynie 15 proc. wartości wyjazdu.

Rainbow – start oferty na Lato 2022