Rainbow ma nowy hotel na Krecie

W dniu 7 października 2019 roku należąca do Rainbow Tours S.A. spółka White Olive A.E. podpisała długoterminową umowę wynajmu nieruchomości hotelowej na greckiej wsypie Kreta, działającej aktualnie pod nazwą „Agelia Beach Hotel”.

Hotel położony jest w Sfakaki, niedaleko popularnego miasteczka Retimno i praktycznie w połowie drogi między dwoma międzynarodowymi portami lotniczymi w Heraklionie i Chanii.

Podpisana umowa przewiduje okres 20 lat najmu i zakłada kolejne inwestycje w remont i rozbudowę obiektu, który obecnie liczy 85 pokoi, składa się z 5-piętrowego budynku, 3 basenów, 2 restauracji i 2 barów. Hotel położony jest bezpośrednio przy samej plaży dzięki czemu praktycznie wszystkie pokoje hotelu oferują widok na morze. Na parterze budynku znajdują się pokoje z bezpośrednim dostępem do basenu. Zamiarem spółki White Olive A.E., jest remont nieruchomości hotelowej oraz jej adaptacja do podwyższonego standardu. W planie m.in. wybudowanie restauracji a’la carte i centrum SPA, gruntowny remont łazienek i pokoi oraz powiększenie głównego basenu.

Po zakończeniu prac remontowych hotel będzie działał w formule All Inclusive, w standardzie 5* pod nazwą White Olive Elite Rethymno.

„Jestem bardzo zadowolony z tej inwestycji. Hotel ma ogromny potencjał komercyjny – jest na samej plaży, jednej z najlepszych w regionie, oferuje przepiękne widoki, a niektóre pokoje mają bezpośrednie zejście z tarasu prosto do basenu. Hotel jest też w bardzo dobrym stanie więc nie będzie wymagał dużych nakładów na renowację. Pierwszych gości w White Olive Elite Rethymno powitamy już na wiosnę 2020, a na kolejne lata planujemy dalsze inwestycje związane z tym obiektem” – komentuje Grzegorz Baszczyński, Prezes Rainbow.

“W planach jest m.in. zakup okolicznego terenu i rozbudowanie części hotelowej tak by ostatecznie hotel na Krecie liczył do 150 pokoi. Podobnie jak w przypadku pozostałych naszych hoteli, w nowo przejętym hotelu na Krecie będziemy obsługiwać zarówno polskich jak i zagranicznych gości.”

Hotel na Krecie to piąty obiekt sieci White Olive.

Aktualnie należą do niej trzy hotele położone na Zakynthos i nowo zakupiony hotel na Rodos.

Wszystkie hotele White Olive działają w formule All Inclusive i operują albo w klasie PREMIUM dla standardu 4* lub ELITE dla hoteli o standardzie 5*. Po otwarciu hotelu na Krecie, sieć White Olive będzie dysponować w sumie prawie 700 pokojami.

Długoterminowa umowa najmu kolejnego hotelu stanowi integralną część strategii rozwoju własnej sieci hotelowej. Spółka ma w planie dalszy dynamiczny rozwój tego biznesu finansowany na razie ze środków własnych, a wkrótce m.in. ze środków Polskiego Fundusze Rozwoju, podpisana bowiem w lutym umowa inwestycyjna powinna wkrótce wejść w życie.