Rafał Szlachta na czele departamentu turystyki

Rafał Szlachta/fot. archiwum Ministerstwa Rozwoju

Wolne od ponad miesiąca stanowisko dyrektora departamentu turystyki w Ministerstwie Rozwoju, objął Rafał Szlachta z Krakowa.

Rafał Szlachta urodzony 8 września 1977 roku w Krakowie to polski biznesmen, dyplomata, międzynarodowy działacz sportowy, doktorant na Uniwersytecie Warszawskim, trener klasy mistrzowskiej, były zawodnik sportów walki, wielokrotny Mistrz Polski oraz Wicemistrz Europy, który posiada 14 stopień Khan Muaythai.

Wykształcenie

Swoje wykształcenie zdobywał w Liceum Ekonomicznym w Krakowie na specjalności ekonomika i organizacja przedsiębiorstw w 1992-1996 roku. Następnie w 1996 roku rozpoczął Studium Administracji Terytorialnej i Rządowej na specjalności urzędnika administracji państwowej i terytorialnej, które ukończył w 1998 roku.  W latach 2000-2001 w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu uzyskał tytuł zawodowy menadżera sportu, oraz menadżera organizacji imprez sportowych. Rafał Szlachta wiedzę zdobywał także na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie na kierunku turystyka i rekreacja w latach 1997-2001. Aktualnie swoją wiedzę zdobywa poprzez rozpoczęcie rozprawy doktorskiej na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Zarządzania.

Doświadczenie

Rafał Szlachta posiada wieloletnie doświadczenie, które zdobywał pełniąc funkcje takie jak np.: Prezes Polskiego Związku Muaythai, Prezes Fundacji Polska Tajlandia, Wiceprezydent Światowej Federacji Muaythai IFMA oraz Sekretarz Generalny Europejskiej Federacji Muaythai (EMF). Od 1999 do 2009 roku był organizatorem wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W 2009 roku otworzył pierwszą w Krakowie restaurację tajską, która cieszy się dużą popularnością do dnia dzisiejszego.

Organizator

Do licznych osiągnięć Rafała Szlachty można zaliczyć także współorganizowanie Dni Tajlandii na Bulwarach Wiślanych w Warszawie w 2017 roku oraz organizowanie „Dni Tajlandii” na Krakowskim małym rynku w 2016 roku. W 2015 roku zorganizował zjazd mniejszości tajskiej w Polsce w Krakowie. Od 2012 do 2019 roku był uczestnikiem i mówcą Sportaccord Convention. Rafał Szlachta był wielokrotnie nagradzany min: przez Ambasadorów Królestwa Tajlandii za szerzenie tajskiej kultury, turystyki i sportu w Polsce.

Poprzedniczką Rafała Szlachty w poprzednim rządzie była Ewa Pawlak-Lewandowska, która objęła stanowisko dyrektora w lutym 208 roku (czytaj: TUTAJ)

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center