Rada Ekspertów spotka się z Radą Medyczną ws hoteli i powalczy o rozszerzenie bonu

3/4 prezydium Rady oraz Jarosław Gowin, Andrzej Gut-Mostowy i Rafał Szlachta/fot. archiwum MRTiP

Prezydium Rady Ekspertów ds Turystyki, powołanej do życia zarządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z 26 stycznia, otrzymało dzisiaj oficjalne powołania od Jarosława Gowina i odbyło pierwsze spotkanie. Prezydium zdecydowało o dwóch pierwszych działaniach: jak najszybszym spotkaniu z Radą Medyczną przy Prezesie Rady Ministrów w sprawie hoteli oraz rozmowach w sprawie rozszerzenia bonu turystycznego.

Czteroosobowe prezydium Rady Ekspertów ds Turystyki spotkało się dzisiaj na pierwszym formalnym spotkaniu. Udział w nim wzięli: przewodniczący – Marek Kamieński oraz wiceprzewodniczący Marian Gheorge Cristescu Gheorghe – prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, Bogdan Dyjuk – prezes Lokalnej Grupy Działania Kanał Augustowski oraz Dawid Lasek – wiceprezes Euroregionu Karpackiego (wziął udział online).

Jak podkreślił w rozmowie z redakcja portalu WaszaTurystyka.pl, Marek Kamieński, Rada Turystyki wystąpiła z prośbą o jak najszybsze spotkanie z Radą Medyczną przy Prezesie Rady Ministrów. Ma ono dotyczyć sytuacji hoteli i branży turystycznej.

“Według nas zamknięcie hoteli przy jednoczesnym otwarciu galerii handlowych, jest krzywdzące i niesprawiedliwe. Chcemy poznać uzasadnienie Rady Medycznej, dlaczego podjęto taką właśnie decyzję i jakie są szanse na jej szybką zmianę” – dodał Kamieński.

Spotkanie najprawdopodobniej dojdzie do skutku w najbliższy poniedziałek.

Drugim celem, jaki sobie postawiła Rada Ekspertów przed sobą, to konieczność dalszego powiększenia grupy przedsiębiorców mogących się rejestrować się w bazie podmiotów przyjmujących płatności bonami.

Rada Ekspertów z Markiem Kamieńskim na czele będzie doradzać ministrowi Gowinowi