Rabkoland zaprasza na XIX edycję Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia

fot. materiały prasowe

Już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia, zarówno młodsi, jak i starsi goście Parku Rozrywki Rabkoland będą mogli zmierzyć się w tej niecodziennej dyscyplinie. Nad przebiegiem XIX Mistrzostw Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia będzie czuwać Towarzystwo Kontroli Rekordów Niecodziennych.

To wydarzenie ma w Parku Rozrywki Rozrywki Rabkoland już wieloletnią tradycję – pierwsza edycja odbyła się w 2003 roku i przyciągnęła wówczas prawie 500 zawodowych przeżuwaczy. Ówczesny zwycięzca wydmuchał balon o średnicy 20 cm, jednak rekordowy wynik ubiegłorocznej edycji był już o 6,1 cm wyższy. Jak widać, techniki dmuchania balonów są stale doskonalone i pozwalają na coraz lepsze osiągnięcia.

Najbardziej zaprawieni w tej dyscyplinie wskazują, że optymalny czas żucia gumy wynosi około 10 minut, a przeżuwanie najlepiej zacząć tuż przed startem. Zawodnicy mają całkowitą dowolność w stosowaniu techniki żucia i dmuchania balona. Każdy pomiar dokonywany jest przez wykwalifikowanych sędziów, którzy używają specjalnych balonomierzy do mierzenia wyników.

Podczas rywalizacji zdecydowanie warto “wydmuchać” z siebie wszystko, gdyż na laureatów mistrzostw czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Rabkoland. Zwycięzcy, którzy znajdą się na podium, otrzymają nagrody pieniężne, dyplomy i puchary. Osobom, które zajmą miejsca od 4. do 10., zostaną z kolei wręczone nagrody rzeczowe. Aby wziąć udział w zawodach, należy w dniu Mistrzostw posiadać ważny bilet wstępu do Rabkolandu, a następnie dokonać bezpłatnego zapisu w biurze zawodów znajdującym się przy scenie głównej. Wydarzenie odbędzie się w godzinach 13:00-15:00, natomiast zapisy prowadzone będą między 10:00 a 12:30.

W ramach rozluźnienia po zaciętej walce warto odwiedzić Warsztat Krucabomby, gdzie odbywają się interaktywne spektakle z udziałem małych gości Rabkolandu, którzy stają na scenie obok prawdziwych aktorów! Na terenie parku, jak codziennie w sezonie, będą miały miejsce również animacje oraz zajęcia taneczne.

Rabkoland: zapraszamy na imprezę Krucabomby już 6 sierpnia