Przewoźnicy autobusowi z certyfikatem “Bezpieczny Pasażer”

bezpieczny-pasażer.pl

W pierwszej edycji konkursu “Bezpieczny Pasażer” uhonorowanych zostało sześciu przewoźników autokarowych: LUX Express Polska SP. z o.o., Inter Sp. z o.o., Souter Holdings Poland SP. z o.o. (PolskiBus.com), Szwagropol T. Szewczyk, J. Para Sp. j., UNIBUS Sp. z o.o., NEOBUS Polska Sp. z o.o. Sp.k.

25 lutego, w Krakowie, odbyła się uroczysta gala wręczenia Certyfikatów “Bezpieczny Pasażer”. Certyfikat “Bezpieczny Pasażer” jest nową odsłoną akcji “Bezpieczny Pasażer”, którą Spółka MDA S.A. prowadzi od 2014 roku we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie i pod patronatem marszałka województwa małopolskiego. Certyfikaty zostały przyznane po raz pierwszy przewoźnikom prowadzącym działalność przewozową na terenie województwa małopolskiego, w tym wykonującym kursy, których trasa przebiega co najmniej w części przez teren Małopolski.
Przy ocenie przewoźników Kapituła brała pod uwagę następujące kryteria: opinie Policji i Inspekcji Transportu Drogowego, ułatwienia dla podróżnych, dodatkowe szkolenia kierowców, poziom obsługi podróżnych niepełnosprawnych, posiadanie w autobusach pasów bezpieczeństwa i/lub fotelików dla dzieci, ilość reklamacji dotyczących danego przewoźnika składanych przez podróżnych na dworcach MDA, ilość naruszeń regulaminu dworca MDA w Krakowie i Nowym Sączu w przypadku realizowania kursów przez lub do i z Krakowa lub Nowego Sącza jakość obsługi na dworcach administrowanych przez Spółkę Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.

Marcin Fall, prezes zarządu MDA, powiedział: “Bezpieczeństwo Pasażerów jest najistotniejszym elementem, związanym z transportem zbiorowym i pośrednictwem w przewozie Pasażerów. Dotyczy ono nie tylko przepisowej i bezwypadkowej jazdy kierowców, ale również uważnego zachowania na drodze czy też zabezpieczenia bagażu i dokumentów przed kradzieżami w czasie podróży. Niezwykle ważną rolę odgrywa w tym zakresie informacja i stała edukacja zarówno pracowników, jak i pasażerów, korzystających z usług Spółki Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.”