Sieć A&O wprowadza do oferty automaty z pizzą

Pilotażowy automat pizzy a&o Berlin Mitte /fot. a&o

Przed A&O Berlin Mitte został zainstalowany pilotażowy automat do pizzy. Zamówienia składane są za pomocą dotykowego ekranu, a pizza jest przygotowywana automatycznie na miejscu. Świeży i chrupiący drożdżowy placek z dodatkami zapakowany w pudełko wychodzi prosto z automatu. Usługa wkrótce ma być dostępna również w innych lokalizacjach A&O.

Obecnie w Berlin Mitte dostępnych jest pięć rodzajów pizz, w tym w wersji wegetariańskiej i wegańskiej. Ceny wahają się od 6,90 do 11,90 euro. Zadbano również o możliwość wspólnej konsumpcji: automat może przygotowywać dwie pizze na raz.

“Zainteresowanie przerosło nasze oczekiwania. Jesteśmy trochę zaskoczeni sukcesem naszej pizzy z automatu. Wyprzedaliśmy wszystko już w pierwszy weekend” – mówi Phillip Winter, dyrektor ds. marketingu a&o Hotels.

Z usługi korzystają zarówno goście hostelowi, jak i sąsiedzi oraz przechodnie – automat sprzedaje kilkaset pizz tygodniowo. Dodatkowo, automat wysyła wiadomości tekstowe i mailowe do zespołu A&O, gdy tylko pizze się wyczerpią. Wstępne zamawianie posiłku można również złożyć za pośrednictwem aplikacji.

Pilotażowy automat z pizzą w A&O Berlin Mitte jest prawdopodobnie początkiem dalekosiężnej współpracy: maszyna jest obecnie wypożyczona, a faza testowa zaplanowana jest do kwietnia. Jednak automat może w przyszłości pojawić się przed każdym A&O.

Duża różnorodność gości – duża różnorodność w cateringu?

Rodziny, klasy szkolne, kluby sportowe, pary, osoby podróżujące samotnie, seniorzy, backpackersi, wypady na miasto czy podróże służbowe – różnorodność gości A&O jest duża.

„Dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb naszych klientów i zawsze staramy się proponować nowe pomysły i zaskakiwać. Na przykład wprowadziliśmy specjalne urozmaicone oferty śniadaniowe dla dzieci, a austriackie A&O zostało właśnie przetestowane pod kątem kuchni wegetariańskiej – i zajęło trzecie miejsce w kategorii „hotel miejski”” – dodaje Phillip Winter.

Sieć a&o Hostels uruchomiła klub członkowski