Propozycja na Rok Szekspira

archiwum visitBritain

Wycieczka tematyczna szlakiem największego angielskiego dramaturga w towarzystwie aktora szekspirowskiego to jedna z propozycji dla turystów odwiedzających Wielką Brytanię w Roku Szekspira.

Inauguracja programu Odkryj Drogę Szekspira zbiegła się z 450. rocznicą urodzin dramaturga przypadającą w tym roku.
Wycieczka z pięcioma noclegami zainspirowana jest podróżami samego Szekspira między Teatrem Globe w Londynie i jego domem Warwickshire w Stratford pod Avon. Trasa prowadzi przez typowe angielskie miasta i miasteczka, w tym Oksford i Woodstock, pokazuje w jakich klimatach szukał natchnienia.
Oczywiście, w odróżnieniu do czasów Szekspira, klienci wożeni są luksusowym autokarem i nocują w hotelach najwyższej klasy. Mają też możliwość odwiedzin kulis teatrów a także obejrzeć przedstawienia światowej klasy w teatrach: Globe i Królewskim Teatrze Szekspirowskim w Stratford.
Wycieczka prowadzona jest przez zawodowego aktora szekspirowskiego James’a Howarda.
James Howard powiedział: Odkryj Drogę Szekspira wprowadza ludzi w inny świat wielkiego człowieka i jedną z najbardziej pamiętnych historii świata. Moim marzeniem jest, by Szekspir ekscytował, inspirował i kształcił ludzi – Szekspir, który tyle znaczy w naszym życiu. Podczas odwiedzania mało znanych miejsc historycznych wzdłuż trasy, zaoferuję moje własne spojrzenie na życie i pracę poety. Pierwsza wycieczka odbędzie się w dniach 16 – 21 maja.