Prezydent Macron: letnie wakacje bez dalekich podróży

Macron zapomnieć o wakacjach
Emmanuel Macron / fot. Jacques Paquier

Prezydent Emmanuel Macron doradził obywatelom Francji, by w tym roku zaplanowali letni wypoczynek bliżej domu i dostosowali swoje plany wakacyjne do sytuacji z pandemią. Znaczna część ruchu międzynarodowego ma zostać ograniczona.

Prezydent Francji ogłosił, że międzynarodowe podróże będą w ciągu lata podlegały restrykcjom, a obywatele kraju powinni zmienić plany wakacyjne dostosowując je do sytuacji – donosi portal eTurbo News. Według Macrona do „normalnego życia” nie będzie można wrócić przed końcem pandemii COVID-19.

„Jest zbyt wcześnie, by określić, czy możemy wyjechać na wakacje. Mogę natomiast powiedzieć, że ograniczamy turystyczny ruch międzynarodowy, nawet na czas wakacji letnich. Pozostaniemy wśród Europejczyków i w zależności od rozwoju epidemii, być może będziemy musieli trochę bardziej to zredukować. Będziemy to wiedzieć na początku czerwca” – powiedział Emmanuel Macron reporterom, po wizycie w jednej z podparyskich szkół.

Francja pomału znosi obostrzenia mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Od 11 maja obywatele kraju będą mogli przemieszczać się do 60 mil od miejsca zamieszkania. Stopniowo otwierane mają być szkoły, jednak jak na razie w Paryżu, ma zacząć uczęszczać do nich 10 proc. uczniów.

Czytaj także: Touroperatorzy chcą planu awaryjnego, przygotowują się na stracony sezon