Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o bonie turystycznym. Każde dziecko dostanie 500 zł na wypoczynek

Ustawa o bonie podpisana
Prezydent Andrzej Duda/fot. PAP/Rafał Guz
Bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dziecko niepełnosprawne – przewiduje podpisana przez prezydenta ustawa o Polskim Bonie Turystycznym podało w piątek Ministerstwo Rozwoju. Bon nie będzie miał formy gotówkowej, ale zapłacić nim będzie można usługę hotelarską lub imprezę turystyczną.

Ustawa o #PolskiBonTurystyczny z podpisem @prezydentpl. Oznacza to, że rodzice dostaną 500 zł na każde dziecko i dodatkowe 500 zł na dziecko z niepełnosprawnością. Polskie rodziny będą mogły wykorzystać bony aż do marca 2022 r.” – czytamy na Twitterze resortu rozwoju.

Jak przypomina PAP, inicjatorem stworzenia bonu turystycznego był prezydent Andrzej Duda. Jego celem jest nie tylko wsparcie rodzin, ale również krajowej branży turystycznej, która ucierpiała z powodu pandemii koronawirusa. Według wyliczeń resortu rozwoju bonem zostanie objętych ok. 6,5 mln dzieci, a wsparcie ma wynieść 3,5 mld zł.

Bon turystyczny będzie przysługiwał wszystkim osobom mającym przyznane prawo do świadczenia 500 plus. Bonem objęte zostaną też dzieci umieszczone w rodzinnej lub instytucjonalnej pieczy zastępczej. Ze wsparcia skorzystają też dzieci rodziców pracujących za granicą, którzy tam pobierają zasiłki na dzieci wyższe niż 500 zł. Dzięki temu rozwiązaniu, bonem objętych ma zostać dodatkowe 150-200 tys. dzieci.

Komisja Sejmowa: bon turystyczny jednak nie dla emerytów i nie na pojedyncze usługi