Prezes LOT-u prezesem AIRE

materiały prasowe

Na corocznym zgromadzeniu AIRE (Airlines International Representation in Europe) w Brukseli, prezes LOT-u Rafał Milczarski został mianowany nowym prezesem stowarzyszenia zrzeszającym 18 linii lotniczych w Europie. 

Michael Harrington, Managing Director AlbaStar objął funkcję wiceprezesa. 

Dyrektor Generalna AIRE Sylviane Lust powiedziała: „Jest nam niezmiernie miło ogłosić Rafała Milczarskiego nowym Prezesem AIRE. Jego bogate doświadczenie będzie niezbędne do zapoczątkowania wielu zmian w naszym sektorze. Chcielibyśmy przy tej okazji podziękować dotychczasowemu Prezesowi Güntherowi Hofmanowi za jego wspaniałą pracę i zaangażowanie na rzecz stowarzyszenia w ciągu ostatnich 5 lat.”

Prezes AIRE Rafał Milczarski dodał: „Jestem zaszczycony powierzoną mi funkcją Prezesa AIRE. Branża lotnicza w Europie wymaga wielu zmian w kwestiach takich jak równy dostęp do otwartej przestrzeni powietrznej i infrastruktury lotniskowej, a także przepisów regulujących zasady udzielania pomocy publicznej przewoźnikom lotniczym. Kluczową rolą naszego Stowarzyszenia jest reprezentowanie interesów jego członków. Jestem gotowy rozpocząć współpracę z przedstawicielami i Zarządem AIRE by wprowadzić w życie przyświecającą nam strategię.”