Premier Malty zapowiada: przyjmiemy turystów z Polski

premier Malty przyjmiemy Polaków
fot. Micaela Parente / Unsplash

Z zapowiedzi premiera Malty wynika, że do listy krajów, z których będzie można podróżować na wyspę, dodanych zostanie sześć kolejnych krajów. Znalazła się wśród nich Polska. Malta otworzy się dla ruchu lotniczego 1 lipca.

Na listę krajów uznawanych za „bezpieczne” epidemicznie, czyli takich, z których można będzie podróżować na Maltę, wpisanych zostanie sześć nowych państw – zapowiedział w telewizyjnym wywiadzie premier Malty Robert Abela, cytowany przez portal Lovinmalta.com.

Chodzi o Włochy, Francję, Hiszpanię, Polskę, Chorwację i Grecję. Z kolei z obecnej listy skreślony ma zostać Izrael, z powodu aktualnej sytuacji epidemicznej.

Od 1 lipca wakacje na Malcie

Jak podaje portal, na Maltę nie będzie można jednak podróżować ze wszystkich lotnisk. Wykluczone będą te w północnej części Włoch oraz „jeden region we Francji”. Nie jest jasne, czy chodzi o lotniska uwzględnione na liście EASA (znajdują się na niej Katowice).

Międzynarodowy ruch lotniczy na Malcie zostanie wznowiony od 1 lipca.

Wcześniej Malta ogłosiła, że przyjmie bezpośrednie loty z 19 krajów: Islandii, Słowacji, Cypru, Litwy, Izraela, Łotwy, Norwegii, Szwajcarii, Estonii, Danii, Węgier, Austrii, Luksemburga, Niemiec, Czech, Irlandii i Finlandii.

Informacja o dodaniu sześciu nowych krajów nie pojawiła się jeszcze w oficjalnych kanałach informacji. Na stronie Visitmalta.com znajdziemy zapowiedź, że lista zostanie rozszerzona po zatwierdzeniu nowych krajów przez ministerstwo zdrowia.