Portugalia – od dzisiaj zaszczepieni wjeżdżają bez testów

plaża Albufeira w Portugalii / fot. Dan Gold / Unsplash

Od dziś Portugalia kontynentalna znosi obowiązek okazania negatywnego wyniku testu Covid przy przylocie. Obowiązek ten wszedł w życie 1 grudnia ubiegłego roku i dotyczył również osób zaszczepionych. Wyjątek stanowili jedynie ozdrowieńcy i dzieci do 12 roku życia.

Luis Araújo, prezes Turismo de Portugal, podkreślił w sowim oświadczeniu: „Dziś jest wyjątkowy dzień dla turystyki i dla wszystkich, którzy chcą odwiedzić Portugalię!

Z zadowoleniem przyjęliśmy nowe rozporządzenie rządu Portugalii, które ułatwi wszystkim przyjazd do naszego pięknego kraju. Pasażerowie przyjeżdżający do Portugalii muszą jedynie przedstawić Unijny Certyfikat COVID w dowolnej formie lub inny dokument szczepienia. Od osób zaszczepionych nie będzie już wymagane przedstawianie negatywnego wyniku testu na lotniskach.

Nasz kraj nigdy nie przestał pracować nad rozwojem turystyki i podjęliśmy niezbędne środki ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo naszym gościom i mieszkańcom. Będziemy realizować naszą misję dostarczania najlepszych usług turystycznych z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa.

Portugalia należy do krajów europejskich o najwyższym wskaźniku testowania i odsetku zaszczepionej ludności.
Portugalski przemysł turystyczny działa ponownie już od kilku miesięcy i jesteśmy gotowi bezpiecznie powitać wszystkich odwiedzających, gdyż ostrożnie zmierzamy w kierunku świata po pandemii.

Ostatnie dwa lata przyniosły nowe wyzwania, ale Portugalia koncentruje się na 3 głównych celach: regeneracji naszego ekosystemu w celu zapewnienia lepszej turystyki, cyfryzacji oferty w celu zagwarantowania najlepszych usług w całym kraju oraz wzroście wartości poprzez tworzenie produktów unikalnych i wysokiej jakości, które potrafią zmotywować turystów.

Pragnę podkreślić, że jesteśmy zaangażowani w przyjmowanie wszystkich turystów, którzy zdecydują się spędzić wakacje w naszym kraju, zapewniając im bezpieczeństwo, ciepło i życzliwość mieszkańców Portugalii.”

Rosnące zainteresowanie Portugalią i krajami luzofońskimi