Portugalia jest otwarta dla polskich turystów

Portugalia czeka na turystów
Do Portugalii można latać bez przeszkód

Do Portugalii można swobodnie przylecieć (w tej chwili z Polski z przesiadką), nie ma kwarantanny czy testów. Tylko na Maderze i Azorach jest obowiązek testów. W Portugalii ponad 17 000 firm sektora turystyki otrzymało znak Clean & Safe.

Portugalia jest przygotowana i otwarta na przyjęcie zagranicznych turystów.

 

Ostatnio uznano za niezbędne zastosowanie specjalnych zasad na obrzeżach Lizbony, takie jak zamknięcie niektórych obiektów handlowych o 20.00 i zakaz zgromadzeń więcej niż 10 osób.

Jednak hotele, restauracje, supermarkety i hipermarkety, służba zdrowia, stacje benzynowe i obiekty sportowe zachowują normalne godziny otwarcia. To samo dotyczy wszystkich muzeów, obiektów kultury itp. Nie ma również ograniczeń w przemieszczaniu się mieszkańców lub turystów, a cały transport jest w pełni sprawny.

W Lizbonie nie ma nakazu izolacji ani kwarantanny.

Pozostałe najbardziej turystyczne regiony w kraju (Algarve, Madera, Porto i Północ ) kontynuują ciągłą redukcję przypadków, podczas gdy inne regiony (Azory, Alentejo, Centro) są coraz częściej w kręgu zainteresowań turystów krajowych i zagranicznych.

W Portugalii ponad 17 000 firm sektora turystyki otrzymało znak Clean & Safe. Informacje o tych firmach można znaleźć za pośrednictwem platformy – portugalcleanandsafe.com .

Ponowne otwieranie połączeń lotniczych między Portugalią a innymi europejskimi krajami odbywa się stopniowo. W perspektywie krótkoterminowej, w lipcu oczekuje się powrotu do 45 proc. tras lotniczych sprzed pandemii i około 60 proc. w sierpniu.

VisitPortugal.com