Portugalia – sezon rozpocznie się 6 czerwca

Otwarcie sezonu plażowego nastąpi 6 czerwca i oznaczać będzie nową fazę wznowienia życia społecznego. Zostaną ustalone zasady, których należy przestrzegać na plaży. Na pewno będzie ograniczenie liczby osób na plażach.
W Portugalii kontynentalnej nie ma kwarantanny ani obowiązku testów.
Madera od 1 lipca znosi kwarantannę, będzie robić na koszt rządu test po przylocie. Do 1 lipca obowiązuje kwarantanna, chyba, że turysta wykona test przed przylotem lub wykona go na miejscu.
Azory wymagają testu przed przylotem lub wykonanego na miejscu po przylocie, na koszt rządu.
18 maja w Portugalii otwarto po przerwie muzea i obiekty kulturalne, zabytki, galerie sztuki, pałace. Zaczęły działać również restauracje, kawiarnie, cukiernie, ogródki kawiarni i restauracji oraz powierzchnie handlowe do 400 metrów kwadratowych.
Utrzymane zostaną ścisłe zasady bezpieczeństwa sanitarnego ustanowione w kraju przez Generalną Dyrekcję Zdrowia (DGS), takie jak obowiązkowe stosowanie maseczek w komunikacji publicznej, zachowanie minimalnej odległości dwóch metrów między ludźmi, zalecenia częstej higieny rąk przez pracowników, gości lub klientów, a także czyszczenie powierzchni i ograniczenie liczby osób. W restauracjach i podobnych obiektach priorytetem będzie również częsta wentylacja i wymiana powietrza, a wszystkie elementy dekoracyjne zostaną usunięte ze stolików. Wskazane jest również rezerwowanie miejsc z wyprzedzeniem, a płatności powinny być dokonywane najlepiej w sposób bezdotykowy.
Aby nadal gwarantować zaufanie do portugalskiej oferty turystycznej, Turismo de Portugal wprowadziło znak „Clean & Safe”, który wyróżnia firmy i obiekty turystyczne zapewniające zgodność z wymogami higieny i czystości w zakresie zapobiegania i kontroli Covid-19 i innych możliwych infekcji, zgodnie z zaleceniami Generalnej Dyrekcji ds. Zdrowia. Znak ten mogą otrzymać hotele, lokalne zakwaterowanie, restauracje i firmy animacji turystycznej, które wdrożyły szczegółowe zalecenia higieny i zapobiegania. Znak otrzymało już ponad 4 000 firm. To pokazuje ogromne zaangażowanie portugalskich firm w bezpieczne przyjmowanie turystów.
Przyjazd do Portugalii nie wymaga kwarantanny, z wyjątkiem archipelagu Madery.
POWIĄZANE WPISY
29 listopada 2023
Accor i Grupa Allenort podpisują umowę na budowę Mövenpick Hotel Gdynia
Accor nawiązał współpracę z Grupą Allenort na realizację projektu budowy hotelu Mövenpick…
0 Komentarzy2 Minuty
29 listopada 2023
Ryanair uruchamia letni rozkład lotów 2024
Ryanair poinformował o starcie letniego rozkładu lotów na 2024 rok z prawie 10 mln miejsc…
0 Komentarzy1 Minuty
29 listopada 2023
Meet the Bidder Grand Edition w Arche Hotel Krakowska. 77 wystawców z całego świata i blisko 1,5 tys. spotkań
W dniach 21-22 listopada odbył się Meet the Bidder Grand Edition, a także międzynarodowa…
0 Komentarzy6 Minuty
29 listopada 2023
PLL LOT: rusza trzecia edycja konkursu dla absolwentów na najlepsze prace dyplomowe z obszaru lotnictwa
Polskie Linie Lotnicze LOT startują z trzecią edycję konkursu, zachęcając absolwentów…
0 Komentarzy2 Minuty
29 listopada 2023
Rainbow: zimą ciepłe kraje odwiedzi blisko 180 tys. turystów
W Rainbow zakończyły się pierwsze loty do wszystkich egzotycznych miejsc na zimę 2023/24.…
0 Komentarzy2 Minuty
28 listopada 2023
Poznaj turystyczny portal Łodzi! Lodz.Travel – Twoja baza wiedzy o Łodzi
Oficjalny turystyczny portal Łodzi Lodz.Travel to przewodnik po ofercie turystycznej…
0 Komentarzy4 Minuty
28 listopada 2023
PLL LOT wznawia loty do Aten i ogłasza nowe kierunki z Radomia
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły połączenie między Warszawą a Atenami. Samoloty…
0 Komentarzy2 Minuty
28 listopada 2023
Jak Polacy planują spędzić Boże Narodzenie?
Większa mobilność Polaków, atrakcyjne oferty i zmiany stylu życia powodują że część z nas…
0 Komentarzy5 Minuty
27 listopada 2023
Sześć lat FlixBusa w Polsce: nowe kierunki i zielone cele
FlixBus świętuje szóstą rocznicę działalności w Polsce. Z tej okazji, przewoźnik…
0 Komentarzy5 Minuty