Portugalia – sezon rozpocznie się 6 czerwca

Portugalia otwiera sezon 6 czerwca
Logotyp Turismo de Portugal

Otwarcie sezonu plażowego nastąpi 6 czerwca i oznaczać będzie nową fazę wznowienia życia społecznego. Zostaną ustalone zasady, których należy przestrzegać na plaży. Na pewno będzie ograniczenie liczby osób na plażach.

W Portugalii kontynentalnej nie ma kwarantanny ani obowiązku testów.

Madera od 1 lipca znosi kwarantannę, będzie robić na koszt rządu test po przylocie. Do 1 lipca obowiązuje kwarantanna, chyba, że turysta wykona test przed przylotem lub wykona go na miejscu.

Azory wymagają testu przed przylotem lub wykonanego na miejscu po przylocie, na koszt rządu.

18 maja w Portugalii otwarto po przerwie muzea i obiekty kulturalne, zabytki, galerie sztuki, pałace. Zaczęły działać również restauracje, kawiarnie, cukiernie, ogródki kawiarni i restauracji oraz powierzchnie handlowe do 400 metrów kwadratowych.

Utrzymane zostaną ścisłe zasady bezpieczeństwa sanitarnego ustanowione w kraju przez Generalną Dyrekcję Zdrowia (DGS), takie jak obowiązkowe stosowanie maseczek w komunikacji publicznej, zachowanie minimalnej odległości dwóch metrów między ludźmi, zalecenia częstej higieny rąk przez pracowników, gości lub klientów, a także czyszczenie powierzchni i ograniczenie liczby osób. W restauracjach i podobnych obiektach priorytetem będzie również częsta wentylacja i wymiana powietrza, a wszystkie elementy dekoracyjne zostaną usunięte ze stolików. Wskazane jest również rezerwowanie miejsc z wyprzedzeniem, a płatności powinny być dokonywane najlepiej w sposób bezdotykowy.

Aby nadal gwarantować zaufanie do portugalskiej oferty turystycznej, Turismo de Portugal wprowadziło znak „Clean & Safe”, który wyróżnia firmy i obiekty turystyczne zapewniające zgodność z wymogami higieny i czystości w zakresie zapobiegania i kontroli Covid-19 i innych możliwych infekcji, zgodnie z zaleceniami Generalnej Dyrekcji ds. Zdrowia. Znak ten mogą otrzymać hotele, lokalne zakwaterowanie, restauracje i firmy animacji turystycznej, które wdrożyły szczegółowe zalecenia higieny i zapobiegania. Znak otrzymało już ponad 4 000 firm. To pokazuje ogromne zaangażowanie portugalskich firm w bezpieczne przyjmowanie turystów.

Przyjazd do Portugalii nie wymaga kwarantanny, z wyjątkiem archipelagu Madery.

turismodeportugal.pt

visitportugal.com