Turismo de Portugal wybrane Najlepszą Organizacją Promocji Turystycznej Świata

Turismo de Portugal, Portugalska Narodowa Organizacja Turystyczna, otrzymała, trzeci rok z rzędu, tytuł „Najlepszej Organizacji Promocji Turystycznej Świata” w konkursie World Travel Awards. Nagrody nazywane są „Oskarami” turystycznymi. Zostały rozdane w miniony czwartek podczas gali w Omanie.

Portugalia, również po raz trzeci z rzędu, otrzymała tytuł „Najlepszego Kierunku Turystycznego Świata”.

Luís Araújo, prezes Turismo de Portugal, powiedział: „Fakt nagradzania Narodowej Instytucji Turystycznej przez trzy lata z rzędu tytułem „Najlepszej na Świecie”, potwierdza sukces Estratégia Turismo 2027, dokumentu przedstawiającego strategię dla sektora, oraz pracy Organizacji w celu wprowadzania go w życie. Przede wszystkim, gratulacje należą się wszystkim pracownikom Turismo de Portugal, za to, że potrafią kierować turystyką przyszłości i są zdolni swoim działaniem potwierdzać, iż Portugalia jest wspaniałym kierunkiem turystycznym.”

Portugalia otrzymała również nagrodę „Najlepszego Kierunku City Break na Świecie” (Lizbona), „Najlepszego Kierunku Wyspiarskiego” (Madera) i „Najlepszej Atrakcji Turystycznej na Świecie w kategorii Przygoda” (Passadiços do Paiva) oraz wiele innych.

Konkurs World Travel Awards odbywa się od 1993 roku. W tym roku, wsród 24 nominowanych narodowych organizacji turystycznych znalazły się tylko dwie europejskie: Turismo de Portugal oraz VisitBritain.