Port Lotniczy Lublin: rozpoczęcie sezonu lato 2023 rejsami do Antalyi i Monastyru

fot. Port Lotniczy Lublin

Pierwszy samolot z Portu Lotniczego Lublin wyruszył do Monastyru w Tunezji, oznaczając oficjalne rozpoczęcie sezonu lato 2023. Loty do Tunezji, które rozpoczęły się 5 czerwca, dostępne są w porcie lotniczym w Lublinie po raz pierwszy w historii.

W tym roku na lotnisku z Lublina kierunków jest więcej niż podczas ubiegłorocznych wakacji. Do siatki połączeń dołączyły loty do Tunezji. 3 czerwca wystartowały dwa pierwsze samoloty do tureckiej Antalyi. Dwa dni później pierwszym rejsem odlecieli turyści do Tunezji.

„Zdecydowaliśmy się na uruchomienie kolejnego, poza Chorwacją i Bułgarią, kierunku z lotniska w Lublinie. Współpraca z takim lotniskiem jak Port Lotniczy Lublin daje duża szansę na powiększenie liczby klientów. W ten sposób docieramy z naszą ofertą do osób z mniejszych miejscowości, dla których często dalekie odległości od lotnisk były barierą do zakupu wycieczki” – mówi Marcin Małysz, prezes biura podróży Exim Tours.

Exim Tours jest częścią Der Touristik Group, która od ponad 20 lat tworzy jedną z większych firm turystycznych w Niemczech. To drugi pod względem wielkości organizator wakacji w Niemczech, a sieć sprzedaży jest obecna w ponad 14 krajach, w tym również w Polsce.

„Choć to dopiero początek wakacji, to już cieszę się, że udało nam się przygotować dla mieszkańców dobrą ofertę, dzięki współpracy z dotychczasowymi i nowymi partnerami. Liczę, że będzie ona rozwijała się także w kolejnych latach. Nasz region ma duży potencjał dla biur podróży, z roku na rok zwiększa się liczba mieszkańców Lubelskiego, którzy decydują się na wakacje z wylotem z najbliższego, naszego lotniska” – dodał Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Oprócz Tunezji, po raz pierwszy z Lublina będzie można polecieć również na grecką wyspę Rodos. Loty rozpoczną się 23 czerwca. W związku z dużym zainteresowaniem wypoczynkiem w Turcji, od początku czerwca realizowane będą loty do Antalyi cztery razy w tygodniu. Powodzeniem cieszą się też loty do popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy – chorwackiego Splitu i Burgas w Bułgarii.

LOT: powrót lotów do Warszawy z Portu Lotniczego Lublin