Grecos wprowadza na lato 2024 nowe połączenie z Lublina do Heraklionu

fot. materiały prasowe Port Lotniczy Lublin

Od czerwca 2024 roku do siatki połączeń Portu Lotniczego Lublin dołączy grecka wyspa Kreta. Loty do Heraklionu będą realizowane w każdą środę przez touroperatora Grecos Holiday.

Trwa rekordowe lato na lubelskim lotnisku. W lipcu padł kolejny rekord. Był to najlepszy miesiąc w całej ponad dziesięcioletniej historii Portu Lotniczego Lublin – obsłużono 48 498 pasażerów.

„Heraklion, stolica Krety, to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc w całej Grecji. Nie ma czemu się dziwić, bo miasto to chętnie odkrywa przed turystami swoje uroki. Błękitna woda, odrestaurowane zabytki z czasów weneckich i tureckich, malownicze uliczki zachwycą każdego. Cieszymy się, że udało nam się wypracować atrakcyjną ofertę dla mieszkańców naszego regionu i ten nowy kierunek dołącza do naszej siatki połączeń wakacyjnych” – mówi prezes Andrzej Hawryluk, Portu Lotniczego Lublin.

Warto dodać, że w tym roku na wakacje z Lublina można polecieć na inną grecką wyspę – Rodos.

„Premiera naszych operacji lotniczych z Lublina miała miejsce w sezonie 2023. Uruchomiliśmy wyloty na Rodos. Ta możliwość weszła do oferty dość późno, jednak spotkała się z dużym zainteresowaniem. Sprzedaliśmy większość miejsc, wnioskujemy więc, że klienci z Lubelskiego czekali na wakacyjne loty do Grecji. Właśnie dlatego, na przyszły sezon 2024, zdecydowaliśmy się dodać do oferty drugi kierunek – Kretę Wschodnią z lotami do Heraklionu. Dla klientów przygotowaliśmy kilkadziesiąt sprawdzonych hoteli. Oferta jest bardzo zróżnicowana, zarówno pod kątem standardu, jak i specyfiki oferowanych usług. Mamy hotele dla rodzin z dziećmi, dla par oraz dla wszystkich szukających spokoju. Mamy nadzieję, że nowy kierunek spotka się z żywym zainteresowaniem. Po szczegóły zapraszamy do współpracujących z nami biur podróży w regionie” – mówi Janusz Śmigielski, wiceprezes Grecos Holiday.

W tegorocznym, trwającym nadal sezonie, powodzeniem cieszą się także loty do tureckiej Antalyi, których częstotliwość w tym roku została zwiększona i do Monastyru w Tunezji. Podobnie jak w poprzednich sezonach, można z lubelskiego lotniska wybrać się z linią Wizzair do chorwackiego Splitu oraz do Burgas nad Morzem Czarnym. Natomiast linią Ryanair turyści z Lubelskiego dolecą do włoskiego Bergamo oraz nad polskie morze.

Port Lotniczy Lublin: rozpoczęcie sezonu lato 2023 rejsami do Antalyi i Monastyru

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center