Port lotniczy Kraków-Balice: ponad 611 tys. pasażerów w styczniu

fot. materiały prasowe

W  styczniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 611 613 pasażerów, czyli o 20  proc. więcej w stosunku do stycznia 2019 roku i o 89  proc. więcej w stosunku do stycznia 2022.

„Na krakowskim lotnisku styczeń to zawsze miesiąc związany z noworocznymi  podróżami, zimowym odpoczynkiem, szkolnych ferii. Wraz z przewoźnikami przygotowaliśmy bogatą ofertę. Na narty będziemy mogli polecieć min. do Włoch, Austrii czy Francji. Tym  pasażerom, którzy marzą o słonecznych miejscach proponujemy Amman, Eljat, Agadir czy pogodną Malagę” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Ferie #prostozkrakowa

Jak zawsze królują narty, oprócz najpopularniejszych kierunków, odwiedzić można również Kaukaz. Gudauri to położony na wysokości 2000 m największy gruziński ośrodek narciarski, oferujący 70 km tras, cztery kolejki gondolowe, siedem wyciągów krzesełkowych i tyleż orczyków. Sezon narciarski trwa tu od 10 grudnia do końca kwietnia. Najwyżej położona trasa sięga 3276 m. Gudauri dzieli 5 godz. od Kutaisi, do którego połączenie oferuje Wizz Air.

Ciepłe kierunki również cieszą się popularnością. Zjednoczone Emiraty Arabskie w powszechnej opinii funkcjonują jako lśniąca, futurystyczna enklawa, oszałamiająca blichtrem pośrodku pustyni. Tymczasem to położone nad Zatoką Perską państwo kusi nie tylko ultranowoczesną zabudową, ale i bujną przyrodą.

Na uwagę zasługuję także Maroko. Szerokie plaże, przyjemnie ciepły klimat i wiatr znad oceanu sprawiają, że Agadir to wyśmienite miejsce na wypoczynek przez cały rok.

Lotnisko w Krakowie – czerwiec prawie jak przed pandemią