Ponad milion pasażerów od początku roku na gdańskim lotnisku

archiwum Lotniska Wałęsy w Gdańsku

Od 1 stycznia do końca kwietnia Lotnisko w Gdańsku obsłużyło 1 087 409 podróżnych, o 9 proc. więcej niż w pierwszych czterech miesiącach 2015 roku.

Tylko w kwietniu z usług portu lotniczego w Gdańsku skorzystało 305 723 klientów, o 5,2 proc. więcej niż w kwietniu ubiegłego roku.

Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, powiedział: “W zeszłym roku po pierwszych czterech miesiącach byliśmy od włos przekroczenia liczby miliona obsłużonych pasażerów. Wynik tegoroczny wyższy jest natomiast o niemal dziewięćdziesiąt tysięcy pasażerów. Mimo, że dynamika wzrostu nie jest już na tak wysokim poziomie (pamiętajmy, że ubiegły rekordowy rok, dał bardzo wysoką tzw. bazę, do kolejnych porównań) możemy ambitnie ogłosić, że naszym celem na 2016 rok będzie przekroczenie w Gdańsku ilości czterech milionów pasażerów. Z pewnością pomogą nam w tym nowe połączenia do linii Ryanair do Belfastu, Mediolanu i Newcastle, jak również niezwykle ciekawe połączenie Ukraine International Airlines do Iwano-Frankiwska.”