Ponad 51 tys. pasażerów na lubelskim lotnisku. To najlepszy wynik od otwarcia

51 191 pasażerów obsłużył w sierpniu Port Lotniczy Lublin. To najlepszy wynik w dotychczasowej historii lotniska. Wpływ na wzrost liczby podróżnych miała w tym roku siatka połączeń wakacyjnych.

Poprzednie miesiące wykazywały rekordowe statystyki. W lipcu z lotniska skorzystało 48 498 podróżnych.

„Największy ruch na lotniskach przypada na okres wakacyjny, kiedy do regularnej siatki połączeń dołączają kierunki wakacyjne i czarterowe. To wtedy pasażerowie udają się najchętniej do kurortów morskich, co naturalnie ma swoje odzwierciedlenie w statystykach ruchu lotniczego. Kolejny letni miesiąc tego roku był niezwykle udany dla Portu Lotniczego w Lublinie. Nasze wysiłki i ciężka praca przełożyły się na świetny wynik lotniska i jestem przekonany, że również na zadowolenie pasażerów” – mówi Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin.

Rekordowa frekwencja to zasługa m.in. dobrze przyjętych przez mieszkańców Lublina i regionu rejsów w ramach akcji lato 2023. W tym roku na wakacje z Lublina można było polecieć cztery razy w tygodniu czarterowym rejsem do tureckiej Antalyi. Od czerwca do siatki połączeń po raz pierwszy w historii portu dołączyły loty na grecką wyspę Rodos oraz do Monastyru w Tunezji. Zainteresowaniem cieszyły się również połączenia obsługiwane do chorwackiego Splitu, Burgas w Bułgarii nad Morzem Czarnym i włoskiego Bergamo. Podobnie było z lotami nad polskie morze, do Gdańska.