Polskie wakacje droższe niż zagraniczne? Nocowanie.pl promuje zalety podróżowania po kraju

fot. archiwum Nocowanie.pl

Nocowanie.pl odpowiada na informacje dotyczące wysokich cen wakacji w kraju. Serwis rezerwacyjny rozpoczyna akcję „W Polsce najlepiej”, mającą na celu obalenie mitów i pokazania zalet spędzania urlopu w Polsce. Akcja ma pokazać, że wakacje w Polsce są warte swojej ceny.

Polska branża turystyczna tłumaczy, że nasz kraj nie jest już tani, ale w dobrej cenie proponuje różnorodność, wysoki standard i bezpieczeństwo. Akcja „W Polsce najlepiej” serwisu rezerwacyjnego Nocowanie.pl, gromadzącego 21 tys. obiektów noclegowych w Polsce ma na celu wesprzeć hotelarzy.

„Hejt na ceny w Polsce wynika z tego, że przyzwyczailiśmy się, że Polska jest tania. A Polska nie jest i nie będzie już tania. I w sumie, dlaczego ma być? Tanie nie są usługi, mieszkania, samochody, ubrania, jedzenie. Dlaczego więc tani ma być wypoczynek, skoro właściciele obiektów płacą więcej za wszystko i w dodatku inwestują w rozwój?” – pyta Tomasz Machała, prezes Nocowanie.pl.

„To dzięki inwestycjom baza noclegowa w Polsce jest w lepszym stanie niż w wielu krajach za granicą. – Pamiętam swoją wizytę w Ustroniu rok temu, gdy właścicielka kilku domków obecnych na Nocowanie.pl pokazywała miejsce na środku placu, gdzie po sezonie będzie budować basen. To jest co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych kosztu, na który trzeba zarobić w lipcu i sierpniu. Jeśli metr kwadratowy apartamentu w atrakcyjnym turystycznie polskim mieście kosztuje już ponad 20 tys. zł, to wynajmowanie go po 300 zł za noc, jest niestety poniżej granicy opłacalności” – wyjaśnia.

Promowanie różnorodności i unikalnych atrakcji kraju

Nocowanie.pl przygotowało akcję „W Polsce najlepiej”, aby odpowiedzieć na pojawiające się informacje o wysokich cenach wakacji w Polsce. Poprzez kampanię w social media i w kanałach własnych serwisu ma nie tylko tłumaczyć i wyjaśniać skąd się biorą wysokie ceny, ale też pokazać, jak wiele – poza wspieraniem rodzimej gospodarki – jest powodów do wypoczywania w Polsce. Poczynając właśnie od cen, bo jeśli ktoś zdecyduje dziś, żeby 5 sierpnia wyjechać na urlop z rodziną (2+2) do Władysławowa to – sortując po najniższej cenie – zapłaciłby za tydzień noclegów 2,1 tys. zł. Dla porównania w Antalyi w Turcji byłoby to 1,5 tys. zł, w Pulii w Chorwacji 5,9 tys. zł.

„Chociaż cenowo Turcja wygrywa, pozostaje pytanie czy 500 zł różnicy oznacza co najmniej taki standard jak w Polsce, w takiej odległości od atrakcji. Zostawiam do oceny” – podkreśla Machała.

Jest jeszcze jeden aspekt, w Polsce wciąż niezbyt nośny – ekologia. Przelot w dwie strony do Turcji czteroosobowej rodziny to 2,7 tony dwutlenku węgla. Przejazd nad Bałtyk i z powrotem plus podróże na miejscu (1000 km) to 0,4 tony, a jeśli wybierzemy pociąg, to jeszcze mniej.

„Dziś rano jadąc do pracy przejechałem mostem nad Wisłą w Warszawie. Jeszcze 2-3 tygodnie takiej pogody i będę mógł przejść rzekę pieszo, tak mało było w niej wody. W globalne ocieplenie i suszę w Polsce nie trzeba wierzyć. Można dotknąć” – mówi Tomasz Machała i zachęca do tego, by wakacje spędzić w kraju.

Nocowanie.pl: Polacy wydają więcej mimo stabilizacji cen

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center