Polskie Hotele Niezależne: nowy członek – Hotel Stay Inn

fot. archiwum Polskich Hoteli Niezależnych

Hotel Stay Inn w ścisłym centrum gdańskiego Głównego Miasta to trzygwiazdkowy obiekt.

W 2013 roku został tu otworzony hostel, a z biegiem czasu stał się on zajmującym 4 piętra hotelem. Do obiektu przynależy restauracja MONO Kitchen, serwująca dania kuchni świata, śniadania gościom hotelowym oraz organizująca cyklicznie występy muzyczne lokalnych artystów.

Elżbieta Lendo prezes zarządu fundacji Polskie Hotele Niezależne, powiedziała: „Cieszymy się, że współpracę z naszą Grupą rozpoczął kolejny hotel, dla którego właścicieli i pracowników ważne jest zarówno partnerstwo i współdziałanie na rzecz polskich hoteli niezależnych na coraz trudniejszym rynku hotelarskim w Polsce, ale również indywidualne, pełne pasji podejście do potrzeb gości.

Tomasz Tomczak, współwłaściciel gdańskiego hotelu Stay Inn, dodał: „Liczymy na udaną współpracę zarówno z Fundacją, jak i hotelami partnerskimi. Wierzymy, że wspólna promocja na terenie całego kraju może przynieść korzyści dla wszystkich oraz chociaż częściowe uniezależnienie się względem monopolu portali rezerwacyjnych.”

Eryk Dembkowski, manager recepcji Stay Inn Hotel, skomentował: „Sądzę, że przynależność do takiej Fundacji to bardzo interesująca opcja. Wydaje mi się, że wspólnie z innymi obiektami możemy dzielić się doświadczeniami, pomysłami czy spostrzeżeniami, co może nas wszystkich rozwinąć jako hotelarzy i ludzi biznesu. Jest nas wielu, pewnie w różnym wieku, z różnym spojrzeniem na to, jak powinno i jak może wyglądać hotelarstwo w Polsce. Wzajemne promowanie się również uważam za dobrą rzecz. Pierwszy raz mam styczność z takim projektem
i ciężko mi cokolwiek wyrokować, ale na ten moment myślę, że podjęliśmy dobrą decyzję – rozwinął myśl.

Szymon Jakusz, pełniący obowiązki dyrektora operacyjnego w hotelu Stay Inn zaznaczył: „Ten projekt wydaje nam się ciekawy i sądzimy, że możemy wyciągnąć z niego multum korzyści, a przy okazji dać coś od siebie pozostałym. Według mnie to rozgrywka na zasadzie win-win: wszyscy możemy na tym tylko wygrać, zarówno pod względem finansów, jak i doświadczenia.”

Tomasz Tomczak, podkreślił: „Przypomina mi to programy łączące obiekty określonej marki, ale najczęściej to marki rozpoznawalne na całym świecie. Tu mamy do czynienia z łączeniem ze sobą hoteli niezależnych, niebędących markami o zasięgu globalnym. To może być ciekawe rozwiązanie, zważywszy na rynek lokalny. Zobaczymy, jakie to przyniesie efekty, zwłaszcza w dobie pandemii.”

Fundacja Harmony Hotels zmienia nazwę na Polskie Hotele Niezależne