Polski Holding Hotelowy wspiera białoruskich przedsiębiorców

PHH pomaga Białorusinom
Hotel Hampton by Hilton Warsaw Airport/fot. archiwum PHH

Polski Holding Hotelowy wspiera działania rządowego programu Poland Business Harbour, w ramach którego organizowana jest bezproblemowa relokacja białoruskich przedsiębiorców, startupów i programistów do Rzeczpospolitej Polskiej. PHH gwarantuje specjalistom z Białorusi noclegi w hotelu Hampton by Hilton Warsaw Airport, by zapewnić im spokojną i komfortową adaptację w naszym kraju.

Od 9 września działa rządowy projekt Poland Business Harbour, który ma pomóc przedsiębiorcom z dotkniętej zawirowaniami politycznymi Białorusi. Inicjatorem programu są Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii, Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAIH) i GovTech Polska w KPRM we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwem Spraw Zagranicznych
i fundacją Startup Hub Poland.

Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech, powiedziała: „Dzisiejsze poszerzenie grona partnerów Poland Business Harbour to kolejny dowód, że polsko-białoruska solidarność jednoczy Rząd, społeczeństwo i biznes. Dzięki tej współpracy, uda nam się sprawić, że Polska będzie oferować białoruskim specjalistom IT drugi dom dosłownie i w przenośni.”

Gheorghe Marian Cristescu, mówi prezes Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, dodał: „Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego znana jest z angażowania się w działalność społeczną na wielu polach. Realizując swoją misję, chętnie wspieramy różnego rodzaju inicjatywy, wykorzystując do tego nasze zaplecze w postaci 28 obiektów hotelowych oraz kapitału ludzkiego. Dlatego, kiedy przedstawiono nam projekt Poland Biznes Harbour z przyjemnością włączyliśmy się do akcji.

Tym samym w ramach symbolicznej opłaty w swoim hotelu Hampton by Hilton Warsaw Airport gwarantujemy komfortowy pobyt białoruskim przedsiębiorcom. Działania te mają na celu ułatwienie podjęcia przez nich pracy i rozpoczęcia działalności w Polsce.”

PHH uruchamia dwa izolatoria w Poznaniu