PHH uruchamia dwa izolatoria w Poznaniu

Moxy będzie izolatorium
Poznański hotel Moxy/fot. archiwum PHH

Grupa Polskiego Holdingu Hotelowego ze względu na obecną sytuację epidemiczną w kraju w piątek, 6 listopada ponownie uruchomi izolatoria. W Poznaniu tę funkcję pełnić będzie Moxy Poznań Airport, aktualnie spełniający rolę bazy noclegowej dla medyków oraz funkcjonujący od kwietnia jako izolatorium hotel Ikar.

Decyzję w sprawie kontynuacji dalszej współpracy podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.
Powstanie izolatorium w Poznaniu służących zdrowiu jego mieszkańców możliwe było dzięki współpracy grupy PHH z wojewodą wielkopolskim Łukaszem Mikołajczykiem. Udostępnienie obiektu nastąpi na podstawie wytycznych, zawartych w Zarządzeniach Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki temu zarówno hotel Ikar w Poznaniu, jak i Moxy Poznań Airport zostaną przekształcone w izolatoria, które będą obsługiwane przez Wielospecjalistyczny Szpital Miejski mi. Józefa Strusia w Poznaniu.

W hotelu Ikar przygotowano 164 pokoje oferujące 264 miejsca. W Moxy Poznań Airport do dyspozycji będzie natomiast 120 pokoi, każdy z osobnym węzłem sanitarnym.

W budynku izolatorium zostały wyznaczone nieprzecinające się strefy poruszania i przebywania dla osób chorych i zdrowych. Szpital zapewnia opiekę medyczną, natomiast hotel przygotowuje posiłki. Ponadto, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski mi. Józefa Strusia w Poznaniu zapewni obsłudze izolatorium środki ochrony osobistej. Koszty funkcjonowania obiektu pokrywa NFZ.

We wrocławskim hotelu Wieniawa rusza izolatorium

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center