Polski Holding Hotelowy nagrodzony Innowatorem Wprost

PHH nagrodzony
Gheorghe Marian Cristescu odbiera nagrodę/fot. Piotr Wożniakiewicz

Grupa Kapitałowa Polskiego Holdingu Hotelowego otrzymała honorową nagrodę Innowator Wprost za społeczną działalność podczas COVID-19.

Wydarzenie odbyło się w środę, 30 września w Renaissance Warsaw Airport Hotel. Innowatory Wprost to nagroda przyznawana od 2011 roku, opracowywana przez zespół Instytutu Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk. W tym roku honorowe wyróżnienie to otrzymała grupa Polskiego Holdingu Hotelowego za szczególne zaangażowanie się w walkę z COVID-19. Nagrodę w imieniu grupy PHH odebrał prezes zarządu, Gheorghe Marian Cristescu.

Gheorghe Marian Cristescu, prezes zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego, powiedział: “Dla nas nie było czasu na dywagacje i rozmyślanie tylko na działanie. Od samego początku pandemii cały nasz zespół był zaangażowany w działalność społeczną PHH, która miała na celu nie tylko pomoc w walce z koronawirusem, ale również wsparcie branży hotelarskiej i turystycznej. Ta nagroda tak naprawdę należy do całego zespołu PHH oraz naszych beneficjentów, bez których fundacja „Hotele dla Medyków” nie dysponowałaby takimi środkami finansowymi. To pokazuje, że w trudnych chwilach potrafimy się zjednoczyć i wspólnie zmierzyć się z kryzysem,”

Od samego początku pandemii grupa PHH podjęła inicjatywę włączenia się do walki z nieuchronnie zbliżającym się kryzysem. W porozumieniu z polskimi władzami podjęto szereg działań społecznych wspierających kadrę medyczną walczącą na pierwszej linii frontu m.in. poprzez dostarczanie darmowych posiłków służbom medycznym, otwarcie pierwszych w Polsce hoteli dla medyków i izolatoriów oraz udostępnienie pokoi dla pacjentów onkologicznych Instytutu Matki i Dziecka.
Jednym z wielu działań prospołecznych grupy PHH było powołanie fundacji „Hotele dla Medyków”, której głównym celem jest finansowanie noclegów dla kadry medycznej opiekującej się osobami zakażonymi koronawirusem. Fundacji dysponuje kwotą 3,25 mln zł, którą udało się zgromadzić dzięki wsparciu Polskiego Holding Nieruchomości, Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. PHH wspólnie z NFZ, MAP i MZ brał udział w opracowaniu wzorów umów pomiędzy szpitalami i hotelami pod izolatoria jak również w ustaleniu ofert cenowych dla prywatnych hoteli.

Ponadto, Polski Holding Hotelowy wraz z Polską Organizacją Turystyczną w oparciu o wytyczne Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego byli wspólnymi inicjatorami przygotowania bezpłatnych certyfikatów bezpieczeństwa dla polskich obiektów noclegowych oraz hoteli. Polska to jeden z pierwszych krajów, który taki certyfikat opracował i wdrożył.

Branża spotkała się w Poznaniu z okazji Światowego Dnia Turystyki

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center