Polska zobacz więcej – jest sukces

Prawie 80 tysięcy turystów skorzystało z II edycji akcji „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny”. W tegorocznej akcji wzięło udział o prawie 10 proc. więcej przedsiębiorców niż w ubiegłorocznej.

Tegoroczna akcja, organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną odbyłą się w dniach 31 marca – 2 kwietnia i pokazała że przedsiębiorcy gotowi są do współpracy przy upowszechnianiu oferty turystycznej wśród Polaków także poza sezonem. Ponad połowa partnerów akcji (61,2 proc.) widzi możliwość łączenia ofert z innymi usługodawcami, w celu tworzenia kompleksowych pakietów turystycznych. Pisaliśmy na portalu WaszaTurystyka.pl o ciepłym przyjęciu tej akcji (czytaj TUTAJ).

Witold Bańka, minister sportu i turystyki, powiedział: “Zainteresowanie akcją utwierdza nas w przekonaniu, że to projekt, który warto kontynuować. Ożywienie krajowego ruchu turystycznego ma realny wpływ na gospodarkę kraju. W minionym roku liczba podróży krajowych wzrosła o 9 proc.. Wierzę, że takie wydarzenia, jak „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” mogą ten trend jeszcze umocnić.”

96,5 proc. turystów, dobrze oceniło kontakt z organizatorem wypoczynku w ramach „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” a ponad 93 proc. partnerów wydarzenia zadeklarowało swój udział w kolejnej edycji.

Marek Olszewski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, powiedział: “Takie akcje mają przede wszystkim pobudzić ruch krajowy i zachęcić Polaków do wypoczynku nie tylko w czasie sezonu. Dzięki znaczącej zniżce wiele osób mogło skorzystać z ciekawej propozycji weekendowej i zobaczyć jak różnorodna i atrakcyjna jest nasza oferta krajowa i jak szeroki wachlarz możliwości spędzania czasu w Polsce oferuje nasza rodzima turystyka. Z naszej ewaluacji wynika, że ponad połowa (60,4 proc.) partnerów oceniła ruch w weekend objęty akcją jako większy w porównaniu z innymi weekendami w marcu 2017 roku.”

Kolejna edycja akcji „Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny” odbędzie się w październiku br.