Polska zobacz więcej – ciepło przyjęta
W wiosennej edycji akcji Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny wzięło udział ok. 450 przedsiębiorstw z całej Polski. Szczegółowe wyniki poznamy za tydzień, jednak sygnały z kraju świadczą o zadowoleniu zarówno organizatorów, jak i turystów.
Przypomnijmy, że zapowiadając akcję, Marek Olszewski, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej powiedział m.in.: “Chcemy wyciągnąć Polaków, całe rodziny z galerii handlowych, z centrów miast. Chcemy, by ruszyli w Polskę poznawać Polskę. Nasze działanie wpisuje się w politykę dziedzictwa narodowego – wiele z tych atrakcji to zabytki kultury, sztuki, historii.
Jestem przekonany, że spełnione podczas weekendu akcyjnego marzenia, przyciągną klienta w dane miejsce w innych terminach, gdy płacić będzie normalną cenę.”
Redakcja portalu WaszaTurystyka.pl zapytała przedstawicieli kilku partnerów akcji o ich ocenę.
Na Zamku w Łańcucie tańsze bilety kupiło ponad 2,5 tys. osób. Joanna Garbulińska-Charchut z Muzeum Zamek w Łańcucie, powiedziała: “Wiosną nasz zamek cieszy się sporym zainteresowaniem i akcja, dzięki której można było go zwiedzać z apołowe ceny, została ciepło przyjęta przez turystów.”
W hotelu Elbląg w Elblągu zarezerwowano 10 pokojów, ale wykorzystano 8 rezerwacji. W sumie więc z Weekendu za pół ceny skorzystało 16 osób (w hotelu jest 80 pokojów i 5 apartamentów). Jak podkreśliła Alicja Anuszek z hotelu Elbląg: “Goście dostali zniżkę co prawda tylko na nocleg, ale i tak byli zadowoleni z możliwości taniego przenocowania w najlepszym hotelu w Elblągu.”
Z kolei w gospodarstwie agroturystycznym Pod Jabłonią w Celejowie w Kazimierskim Parku Krajobrazowym, goście wykupili dziewięć miejsc. Właścicielka, Katarzyna Siwiec, powiedziała: “Wystarczył jeden dzień upublicznienia wiadomości o akcji i od razu mieliśmy wykupione trzy pokoje. Pozostałe mieliśmy już wcześniej zarezerwowane. Goście mieli zapewnione – za pół ceny – noclegi oraz śniadania i obiadokolacje. Wzięłam udział w edycji jesiennej, na pewno wezmę też udział w następnych edycjach.”
POWIĄZANE WPISY
27 marca 2023
Nowa kolej linowa w Jasnej nagrodzona w konkursie Budowa Roku 2022
Kolej linowa łącząca stację Biela Púť z Priehybą to nowość ośrodka narciarskiego w…
0 Komentarzy2 Minuty
27 marca 2023
Green Mountain Hotel – wypoczynek w górach dla każdego
Pięciogwiazdkowy Green Mountain Hotel, a także Green Apartments znajdujące się w…
0 Komentarzy2 Minuty
27 marca 2023
MerlinX Srebrnym Partnerem XII Forum Promocji Turystycznej
Już za 23 dni, 19 kwietnia w Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” we Wrocławiu…
0 Komentarzy1 Minuty
27 marca 2023
POT nawiązał współpracę z Przewodnikiem Michelin. Polskie restauracje po raz pierwszy z osobną publikacją
Polska Organizacja Turystyczna i Michelin Guide w ostatnim czasie podpisali porozumienie…
0 Komentarzy7 Minuty
25 marca 2023
Pierwsze ITTF Warsaw “udane jak na debiut”. W planach przeniesienie terminu na listopad
W pierwszej edycji międzynarodowych targów ITTF Warsaw uczestniczyło 150 wystawców z 30…
0 Komentarzy7 Minuty
24 marca 2023
Chorwacka Wspólnota Turystyczna partnerem XII Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu
19 kwietnia 2023 w Hydropolis we Wrocławiu odbędzie się XII Forum Promocji Turystycznej.…
0 Komentarzy2 Minuty
24 marca 2023
Jak stać się kierunkiem podróży luksusowych? Trójca ekspertów na XII Forum Promocji Turystycznej
Turystyka luksusowa to nie tylko wyjątkowe destynacje czy hotele, ale i usługi „szyte na…
0 Komentarzy2 Minuty
24 marca 2023
Inauguracja działań ZOPOT w Pradze. Polska będzie promowana wśród Czechów i Słowacji
We wtorek 21 marca 2023 roku w sali balowej Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Pradze…
0 Komentarzy2 Minuty
17 marca 2023
Pierwsza na świecie makieta z prawdziwym deszczem w Kolejkowie
Wystawę co dziewięć minut rozświetlają błyskawice, a na mieszkańców makiety spada ulewa.…
0 Komentarzy2 Minuty