Polska Organizacja Turystyczna Złotym Partnerem IX Forum Promocji Turystycznej

POT Złotym Partnerem IX Forum Promocji Turystycznej

Polska Organizacja Turystyczna jest Złotym Partnerem IX Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 15 września w „Hydropolis” we Wrocławiu.

W najbliższą środę w „Hydropolis” we Wrocławiu odbędzie IX Forum Promocji Turystycznej. Złotym Partnerem wydarzenia jest Polska Organizacja Turystyczna.

Tym razem program podzieliliśmy na trzy sesje i jeden suplement.
Sesja I nosi tytuł „Stare i nowe media a promocja turystyki”, sesja II – „Współpraca przy promocji turystycznej”, zaś III – „Ogniwa łańcucha promocji – jak je połączyć?”.
Suplementem, niezwykle dla nas istotnym, będzie debata „Rola kobiet (za mała?) w turystyce.”

Jak zwykle zaprosiliśmy do udziału w debatach, Pojedynkach Ekspertów i prezentacjach, uznanych ekspertów z całej Polski i z zagranicy.

Przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej wezmą czynny udział w dwóch debatach. Rafał Szlachta, prezes POT – w dyskusji „Trójkąt graniczny promocji (Czechy-Polska-Słowacja)”, zaś Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes POT – w debacie „Podsumowanie lata w turystyce: czy w tym roku trzeba było się promować?”

Polska Organizacja Turystyczna koordynuje między innymi projekt Polskiego Bonu Turystycznego. Ze świadczenia mogą skorzystać rodzice posiadający co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde z nich przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje więcej, bo aż 1000 zł.

Dotychczas w ramach Polskiego Bonu Turystycznego zarejestrowało się prawie 28 tys. podmiotów turystycznych przyjmujących płatności bonem. Baza hoteli i innych obiektów noclegowych w polskich miastach oraz lista organizatorów wycieczek, i imprez turystycznych są na bieżąco aktualizowane na stronie bonturystyczny.gov.pl.

Wśród nich znajdują się także obiekty wyróżnione przez Polską Organizację Turystyczną Certyfikatem Dobrych Praktyk, który dodatkowo potwierdza, że ich oferta jest dostosowana do potrzeb dzieci i młodzieży, także z niepełnosprawnościami, oraz są w nich przestrzegane najwyższe normy bezpieczeństwa. Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie certyfikat.pot.gov.pl

Polski Bon Turystyczny można także wykorzystać w niskim sezonie turystycznym. Mogą to być zarówno wyjazdy połączone z noclegiem, jak i atrakcje rekreacyjno-sportowe, spacery po mieście połączone z kreatywnymi warsztatami muzealnymi, zajęcia taneczne i artystyczne, edukacyjne czy wizyty w zoo. Bonem turystycznym można płacić do końca marca 2022 roku – także za wyjazdy planowane po tym terminie, o ile płatność zostanie zrealizowana do 31 marca 2022 roku.

 

MerlinX Srebrnym Partnerem IX Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu