Polska Grupa Lotnicza rezygnuje z zakupu Condora

Condor nie dla PLL LOT
Samolot w barwach Condora/fot. archiwum Condora

Polska Grupa Lotnicza poinformowała linie lotniczą Condor o odstąpieniu od transakcji zakupu tej spółki – przekazała PAP dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Polskiej Grupy Lotniczej Katarzyna Majchrzak.

Jak podaje PAP, Katarzyna Majchrzak poinformowała, że “Polska Grupa Lotnicza poinformowała dzisiaj linie lotniczą Condor od transakcji zakupu tej spółki. Podkreślił także: “Na tym etapie nie udzielamy więcej informacji.

Przypomnijmy, że 24 stycznia Polska Grupa Lotnicza (PGL), właściciel Polskich Linii Lotniczych LOT (LOT), ogłosiła przejęcie linii Condor. 

Rafał Milczarski, prezes zarządu PGL, powiedział wted: „Przejęcie Condora doskonale wpisuje się w strategię PGL. Transakcja ta zabezpiecza również przyszłość Condora i gwarantuje stabilność i nowe perspektywy rozwoju pracownikom, klientom i partnerom biznesowym tej linii. Chcemy rozwijać ikoniczną markę Condora w Niemczech i wprowadzić ją także na nowe rynki w Europie. Serdecznie witamy wszystkich pracowników Condora w rodzinie PGL i zapraszamy ich do wspólnego tworzenia jednej z największych grup lotniczych w Europie.”.