Polska będzie się promować na wielkich imprezach sportowych

PKOl i POT sformalizowały współpracę w ramach promocji Polski
Andrzej Kraśnicki, prezes PKOl i Rafał Szlachta, prezes POT/fot. AG

Rafał Szlachta – prezes Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Andrzej Kraśnicki – prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego podpisali dzisiaj umowę o współpracy. Dzięki niej, POT będzie promowała Polskę na wszystkich wielkich imprezach sportowych współorganizowanych przez PKOl. Pierwsza okazją będą Igrzyska Olimpijskie w Tokio.

Prezes PKOl, Andrzej Kraśnicki powiedział m.in.: “PKOl i POT postanowiły sformalizować współpracę, która istnieje od lat. PKOl od lat współuczestniczy w promocji polskiej gospodarki, kultury, turystyki, zarówno w Polsce, jak i za granicą. W jedności i współpracy siła. Cieszę się, że Polski Komitet Olimpijski rozpoczyna współpracę z Polską Organizacją Turystyczną. Jestem przekonany, że razem zrobimy wiele, by upowszechnić wiedzę o Polsce – naszej kulturze, sporcie, możliwościach inwestycyjnych i rozwojowych, obyczajowości, turystyce i infrastrukturze
Sportowcy polscy uczestniczą w największych imprezach sportowych na całym świecie, PKOl zaś jest organizatorem wielu z tych imprez.  Podczas nich bardzo często organizujemy koncerty, spotkania i prezentacje. Jesteśmy także organizatorem sejmików polonijnych i „Dni Polskich” podczas wydarzeń olimpijskich organizowanych razem ze Stowarzyszeniem Ludwika van Beethovena Pani Elżbiety Pendereckiej. Wydajemy też okolicznościowe publikacje, organizujemy wystawy i spotkania z olimpijczykami, imprezy najwyższej rangi, podczas których staramy się promować Polskę i pokazywać to, co w niej najpiękniejsze. POT jest dla nas partnerem, który wnosi olbrzymie doświadczenie na polu promocji turystycznej. Cieszę się również z faktu, że na czele POT stoi człowiek od lat związany ze sportem i rozumiejący wagę sportu i sportowców.”

Rafał Szlachta, prezes POT, dodał: “Od dawna myślałem o ścisłej współpracy z PKOl, bo wiem, jak wielką rolę w promocji Polski mają sportowcy, zwłaszcza kiedy odnoszą sukcesy. Te sukcesy Polaków przynoszą chwałę Polsce, ale i ja promują. Obecnie mamy takie czasy, że ludzie podejmując decyzje, gdzie pojechać, nie kierują się tylko zdjęciami, obrazami, ale również emocjami. A sportowcy te pozytywne emocje potrafią przynieść, jak mało kto. To przydaje się w promocji. Zależy nam na tym, by wspólnie organizowane wydarzenia były połączeniem turystyki, sportu, polskiej kultury i kuchni

W czasach po pandemii wszyscy, również Polska, będą chcieli promować turystykę sportową. Będziemy pokazywać, że uprawiając turystykę sportową, łatwiej odbudować się psychicznie i fizycznie.

W niedługim czasie, wspólnie z PKOl uruchomimy kolejny projekt edukacyjny – Turystyczna mobilna edukacja, ale szczegóły ujawnimy później.

Współpraca z PKOl będzie mieć charakter otwarty i wielopłaszczyznowy. Bierzemy pod uwagę udział najwybitniejszych polskich sportowców w filmach i spotach reklamujących Polskę.”

Umowa między POT i PKOl został zawarta na cztery lata. POT pozyska dodatkowe, pieniądze na promocję podczas imprez sportowych spoza puli swojego budżetu.

Prezes PKOl i prezes POT/fot. AG
Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center