Polacy lubią Niemcy, Niemcy lubią Polskę

AG

Spośród 43 proc. Polaków deklarujących co najmniej dwudniowy wyjazd zagranicznego w 2016 roku, większość jako cel (wg. badań CBOS) wskazuje Niemcy. Z kolei Niemcy wymienają Polskę wśród czołówki tegorocznych celów wypoczynkowych.

W 2016 roku 56 proc. Polaków planuje wyjazd na co najmniej dwa dni w celach turystycznych lub wypoczynkowych. Chęć odpoczynku za granicą deklaruje aż 43 proc. badanych (źródło: CBOS). Najpopularniejszym kierunkiem od lat są Niemcy.
Z kolei Polska znalazła się wśród 10 najchętniej odwiedzanych krajów przez Niemców. Na liście stworzonej przez Niemiecki Instytut Badań (FUR) nasz kraj został wymieniony wśród tak popularnych kierunków podróży jak: Hiszpania, Włochy, Turcja, Austria, Chorwacja, Grecja, Francja

Niemcy przyjeżdżający do Polski chętnie odwiedzają przede wszystkim Wrocław i Pomorze (zwłaszcza Zatokę Pomorską). Naszych zachodnich sąsiadów przyciągają przystępne ceny i dogodny dojazd. Przykładowo: trasę z Drezna do Wrocławia można pokonać w 2h 45 min. W niecałe trzy godziny można także dotrzeć z Berlina do Poznania.

Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa Autostrady Wielkopolskiej SA, powiedziała: “Użytkownikami naszej aplikacji są również obcokrajowcy, dlatego wszystkie informacje dostępne są w 7 językach do wyboru. Sprawdzenie, ile kilometrów pokonasz w jakim czasie i jaka część trasy przebiegnie przez autostrady czy odcinki płatnych dróg to tylko niektóre z funkcjonalności tego narzędzia. Warto mieć pod ręką A2 DO EUROPY i skorzystać z aplikacji jeszcze przed wyruszeniem w podróż, tak by nic nie zaskoczyło nas po drodze.”