Polacy chętnie odwiedzają polskie miasta

AG

Według badań zleconych przez sieć Hampton by Hilton, znakomita większość spędzi krótki wypoczynek w Polsce (planuje to ok 73 proc. badanych). Z raportu Ministerstwa Sportu i Turystyki z 2015 roku wynika, że na wyjazdy krajowe w 2015 roku zdecydowało się 35 proc. Polaków, czyli o 12 proc. więcej niż w 2011 roku.

Wyniki pokazują również, że wśród podróżujących Polaków pojawił się nowy model turysty. Są to osoby preferujące krótkie weekendowe wyjazdy, dzięki którym szybko mogą „naładować akumulatory”. Polacy podróżują świadomie, wykorzystując weekendy na wyjazdy w nowe, inspirujące miejsca. Ponad 30% respondentów woli częste, krótkie wypady (do trzech dni) od długich urlopów raz lub dwa razy w roku.

Polska postrzegana jest jako bardzo atrakcyjny kierunek turystyczny. Według badań, do danej lokalizacji najbardziej przyciągają zabytki i miejsca warte zobaczenia w okolicy – tak przyznało aż 77 proc. osób biorących udział w badaniu. Polacy są także spragnieni najnowszych trendów oraz kulturalnych atrakcji. Około 40 proc. respondentów przyznało, że wybierając kierunek podróży sprawdzają wydarzenia kulturalne, a także lokalne nowości godne polecenia.

Największe polskie miasta okazują się być najbardziej popularnymi kierunkami krajowych podróży. 72 proc. badanych przyznaje, że duże miasta oferujące szereg ciekawych atrakcji, gwarantują dobrą zabawę i możliwość przyjemnego spędzenia czasu, dzięki czemu nie sposób się w nich nudzić. Hampton by Hilton ujawnia, że na weekendowy wypad najchętniej wybieramy:
Gdańsk – 63 proc.;
Kraków – 62 proc.;
Wrocław – 56 proc..

Wybierając cel kilkudniowej podróży najczęściej kierujemy się takimi czynnikami, jak:
stosunek jakości do ceny – 72 proc.;
bliskość i łatwy dostęp do miejsc, które warto odwiedzić – 48 proc.;
możliwość zrelaksowania się i dobre śniadanie w hotelu – 36 proc..

Tal Shefer, wiceprezes ds. wyspecjalizowanej obsługi na region Europy i Afryki w Hilton, powiedział: „Sieć naszych hoteli w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie, o czym świadczy 6 nowych inwestycji ogłoszonych w zeszłym roku. Obecnie Hampton by Hilton to 5 obiektów w najpopularniejszych miastach w całym kraju, w tym w Gdańsku, Krakowie i Warszawie, oraz łącznie 9 projektów w różnych stadiach przygotowania. Hotele Hampton by Hilton oferujące doskonałą jakość za przystępną cenę to idealne miejsce dla ludzi wybierających się na krótki wypoczynek do jednego z niezwykłych polskich miast.”

Badania Hampton by Hilton pokazały, że cenimy sobie także komfort i niezależność – 73 proc. respondentów przyznało, że wyjeżdżając na weekend chętniej decyduje się na pobyt w hotelu, niż nocleg u przyjaciół lub rodziny. Co więcej, badanie wykazało, że Polacy to wyjątkowo lojalni klienci. 69 proc. badanych przyznało, że jeżeli są zadowoleni z pobytu, z chęcią wybiorą ten sam hotel. Właściciele miejsc noclegowych stają się bardziej świadomi lojalności swoich klientów i coraz lepiej reagują na rosnące zapotrzebowanie rynku. Nic dziwnego, że w ciągu ostatnich kilku lat liczba trzygwiazdkowych hoteli w Polsce wzrosła o ponad jedną piątą.

www.hampton.com