Pojedynek na Forum Promocji Turystycznej: Ekoturystyka – dlaczego to się opłaca

Piotr Pogonowski z Polonusa i Marcin Mączyński z IGHP
Piotr Pogonowski z Polonusa i Marcin Mączyński z IGHP

Czy ekologię da się pogodzić z rozwojem hotelarstwa I transportu osobowego? O tym, że ekologia coraz częściej w branży turystycznej oznacza ekonomię, rozmawiać będą podczas pojedynku ekspertów na VII Forum Promocji Turystycznej: Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego oraz Piotr Pogonowski, dyrektor zarządzający Polonusa.

Oszczędzanie wody w hotelach, dozowanie środków czystości, walka z marnotrawstwem żywności – to wszystko dla hotelarzy nie tylko świadoma działalność proekologiczna, ale coraz częściej chęć obniżenia kosztów o miliony złotych. Jak zmieniło się w ostatnich latach podejście hotelarzy do ekologii, czy goście zwracają uwagę na proekologiczne podejście hotelu, opowie Marcin Mączyński, sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego.

Z kolei o staraniach przewoźników o mniejszą emisję CO2, o tym, że autobus jest najczystszym środkiem komunikacji przyczyniającym się do ograniczenia śladu węglowego, o drodze Polonusa ku elektromobilności, przyszłości zeroemisyjnego transportu autobusowego, opowie Piotr Pogonowski, dyrektor zarządzający Polonusa.

„Pojedynek” obu ekspertów będzie jednym z punktów programu pierwszej sesji podczas VII Forum Promocji Turystycznej, już 22 kwietnia w Hydropolis we Wrocławiu.

KUP BILET
Program