Podsumowanie lata w turystyce: czy w tym roku trzeba było się promować? [PODCAST #27]

Podsumowanie lata w turystyce: czy w tym roku trzeba było się promować?

To już drugi sezon letni w trakcie trwania pandemii i choć był znacznie krótszy niż zwykle, to dopisał prawie wszystkim w branży turystycznej. Podczas trwania trzeciej fali większość tworzyła nowe oferty, a następnie aktywnie wprowadzali formy promocji.

Podsumowanie lata 2021 w turystyce było tematem jednej z debat podczas IX Forum Promocji Turystycznej, które odbyło się 15 września w Hydropolis. Eksperci jednogłośnie uznali, że bardzo ważne w dzisiejszych, dość niepewnych czasach jest bezpieczeństwo klientów. Możliwość przełożenia wyjazdu, biletów lotniczych, zrezygnowanie z danego terminu, czy też ubezpieczenie związane z Covid-19. Zachowanie ostrożności, nie przeszkadzanie i blokowanie działań, a także edukowanie pozwoli skutecznie na odbudowanie zaufania o stabilności branży. Polska jest bezpieczną destynacją, co jest widoczne choćby w wynikach sprzedaży biletów lotniczych turystów z Korei. Turystyka zaczyna być znowu bezpieczna zarówno dla przyjeżdżających jak i wyjeżdżających.

W debacie udział wzięli Gheorghe Marian Cristescu, prezes Polskiego Holdingu Hotelowego, Michał Fijoł, członek zarządu ds. handlowych W PLL LOT, Piotr Henicz, wiceprezes Itaki, Andrzej Kindler, współwłaściciel Szarpie Travel, wiceprezes Polskiej Izby Turystyki, Marcin Mączyński, sekretarz generalny i wiceprezes Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego i Anna Salamończyk-Mochel, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

RSS https://feeds.acast.com/public/shows/6061d42357ed335bef3b2883

Spotify https://open.spotify.com/show/3kJhLEovsVHpwwrLJ6vG0v

Patreon: https://www.patreon.com/waszaturystyka

Google Podcasts: https://podcasts.google.com/feed/aHR0cHM6Ly9mZWVkcy5hY2FzdC5jb20vcHVibGljL3Nob3dzLzYwNjFkNDIzNTdlZDMzNWJlZjNiMjg4Mw

Apple Podcasts: https://apple.co/31LUJ5A

Stitcher: https://www.stitcher.com/show/waszaturystykapl-podcast