Pluskanie w cypryjskiej Błękitnej Lagunie

Biały jacht o dumnej nazwie „Latchi Queen” wypływa z portu Latchi na półwyspie Akamas na zachodzie Cypru. Trasa rejsu nie jest długa – godzina dzieli nas od „Błękitnej Laguny”.
„Latchi Queen” jest 24-metrowej długości I 6-metrowej szerokości jachtem motorowym wodowanym w 2018 roku. Bazą jest port Latchi. Większość zacumowanych tu jednostek, to różnej wielkości łodzi rybackie.

Sam port jest malowniczym miejscem i dobrym punktem do pamiątkowych zdjęć z Cypru.
Nasz jacht z kilkunastoma pasażerami sprawnie odbija od kei i po ominięciu falochronu kieruje się wzdłuż klifowych wybrzeży półwyspu Akamas.
W dwóch miejscach zwalniamy, silniki cichną a z głośnika słyszymy opis tego, co za naszą lewą burta. A mijamy po kolei: hotel Anassa zbudowany na wzór mini miasteczka cypryjskiego, fragment wybrzeża, na którym znajduje się “Łaźnia Afrodyty”, małą kaplicę na szczycie wzniesienia, malownicze zatoczki. Wreszcie dopływamy do celu – zatoki “Błękitna Laguna”.

Nazwa absolutnie usprawiedliwiona. Woda jest pocztówkowo krystalicznie lazurowa i przezroczysta. Otaczają ją niskie klify skalne o białej, żółtej i brązowej barwie.
Po środku, rufami do brzegi zakotwiczonych jest kilka innych łodzi. My też rzucamy kotwicę i wreszcie chwila, na którą czekali dorośli I dzieci. Wskakujemy do wody. Temperatura i przejrzystość jak w basenie hotelowym, zero fal. Pluskamy, płyniemy do odległego o sto metrów brzegu, dziecko zbiera kamyki, znowu pluskamy i po godzinie wracamy na łódź. Poczęstunek, obowiązkowe lody dla małej bohaterki i wracamy.

W sumie wycieczka trwa trzy godziny. Wszystkie dzieciaki zachwycone: kołysaniem, widokami, kąpielą. Obowiązkowy punkt pobytu na zachodnim wybrzeży Cypru nie tylko dla rodzin z dziećmi.









POWIĄZANE WPISY
24 czerwca 2026
Nowa atrakcja na mapie astroturystyki. AlUla Manara stanie się pustynnym centrum obserwacji kosmosu
AlUla Manara to nowa inwestycja w Arabii Saudyjskiej, która ma się stać zarówno centrum…
0 Komentarzy3 Minuty
23 czerwca 2026
Masz mniej niż 35 lat i zmieniasz polską turystykę? Zgłoś się do Gąsiorów Turystyki
Za sukcesami firm, hoteli, biur podróży, atrakcji turystycznych i innowacyjnych projektów…
0 Komentarzy3 Minuty
23 czerwca 2026
Meklemburgia-Pomorze Przednie stawia na Polaków. „Chcemy przyciągnąć więcej turystów międzynarodowych” [WYWIAD]
Meklemburgia-Pomorze Przednie notuje rosnące zainteresowanie ze strony turystów z Polski…
0 Komentarzy6 Minuty
20 czerwca 2026
Dziki Zachód otwarty w Europa Park
18 czerwca br. uroczyście otwarto Silver Lake City. To nowy obszar w największym…
0 Komentarzy2 Minuty
19 czerwca 2026
Właściciel Anex Poland w sporze z Novaturas. Stawką jest 13,4 mln euro
Jeszcze w 2025 roku litewski touroperator Novaturas informował o pozyskaniu nowego…
0 Komentarzy2 Minuty
18 czerwca 2026
Barometr Booking.com 2026: hotelarze patrzą w przyszłość z optymizmem, ale rośnie przepaść między dużymi i małymi obiektami
Dwie trzecie europejskich obiektów noclegowych spodziewa się poprawy sytuacji biznesowej…
0 Komentarzy6 Minuty
18 czerwca 2026
Lato na Jamajce pod znakiem reggae i dancehallu. Wyspa zaprasza na największe festiwale sezonu
Jamajka przedstawiła kalendarz letnich wydarzeń muzycznych, które odbędą się między…
0 Komentarzy2 Minuty
17 czerwca 2026
Turyści wracają na Cypr
Po wiosennych zawirowaniach turyści wracają na Cypr. Polska, ze stabilnym wzrostem, jest…
0 Komentarzy1 Minuty
11 czerwca 2026
Wzrost popularności podróży samochodem na Węgry. Na znaczeniu zyskuje caravaning
Węgry od lat utrzymują silną pozycję wśród zagranicznych kierunków wybieranych przez…
0 Komentarzy2 Minuty










