PLL LOT: wraca codzienne połączenie z Warszawy do Rzymu

fot. Port Lotniczy Rzym-Fiumicino

Pierwszy rejs z Lotniska Chopina do Lotniska Rzym-Fiumicino odbył się 30 października 2023. Loty do stolicy Włoch będą dostępne codziennie, zapewniając pasażerom narodowego przewoźnika elastyczność w planowaniu podróży. PLL LOT zaprasza podróżnych zarówno na krótkie wypady weekendowe, jak i dłuższe pobyty.

Podróż między Warszawą a Rzymem potrwa 2 godziny i 10 minut. Bilety na tę trasę są już dostępne i ceny rozpoczynają się od 449 zł z bagażem podręcznym w obie strony.

Poranne loty będą odbywać się w poniedziałki, wtorki, czwartki i soboty. Z kolei o 16:30 – w środy, piątki i niedziele. Loty powrotne ze stolicy Włoch zaplanowano od wtorku do niedzieli o godzinie 19:40 czasu lokalnego oraz w poniedziałki i czwartki (od 16 listopada o godzinie 10:25. W przyszłorocznym sezonie samoloty PLL LOT będą latać z Okęcia do stolicy Włoch również od poniedziałku do niedzieli, jednak z większą częstotliwością – zarówno lotów porannych, jak i popołudniowych.

„Rzym jest jednym z najpiękniejszych miast Europy, chętnie odwiedzanym przez Polaków i osiągającym wysokie miejsca w rankingach branży turystycznej. Do Wiecznego Miasta warto udać się zarówno na weekend, jak i dłuższy pobyt, dlatego na pokłady naszego nowoczesnego samolotu Boeinga 737 MAX 8 zapraszamy codziennie” – powiedział Michał Fijoł, prezes zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT.

„Cieszę się, że możemy powitać nową trasę LOT-u na rzymskim lotnisku zaledwie kilka miesięcy po uruchomieniu połączenia z lotniska w Radomiu” – powiedział Federico Scriboni, dyrektor ds. rozwoju działalności lotniczej Lotniska Rzym-Fiumicino.

„Trasa Rzym – Warszawa zawsze stanowiła kluczowe połączenie dla relacji między naszymi krajami, ułatwiając wymianę dyplomatyczną i handlową, a także rozwój turystyki. Nowe połączenie poprawi łączność między dwoma miastami, tak bogatymi w historię, sztukę i kulturę, zapewniając dostęp do rozległej siatki połączeń do wielu portów krajowych i międzynarodowych” – dodał Scriboni.

W związku z uruchomieniem w sezonie zimowym połączenia Warszawa – Rzym, PLL LOT zdecydowały o przeniesieniu czwartkowych lotów z Radomia na stołeczne lotnisko. Rejsy wtorkowe i sobotnie odbywać się będą zgodnie z zaplanowanym rozkładem.

Zgodnie z założeniami nowej strategii Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają swoją siatkę połączeń. W sezonie zimowym 2023, poza lotami z Warszawy do Rzymu, pojawiły się również trasy z Rzeszowa do Mediolanu oraz z Wrocławia do Seulu. Pierwszy rejs z Wrocławia do Seulu odbędzie się 3 listopada 2023 roku.