PLL LOT otworzy na lato nowe połączenie z Krakowa do Bydgoszczy

Od 16 czerwca PLL LOT planuje otworzyć nowe połączenie z Krakowa do Bydgoszczy. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty.

Przewoźnik PLL LOT poinformował o planach otwarcia kolejnego krajowego połączenia, tym razem do Bydgoszczy. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty, począwszy od 16 czerwca 2023 roku. Decyzja ta cieszy władze województwa kujawsko-pomorskiego, które spodziewają się, że turystyczna oferta regionu przyciągnie uwagę pasażerów z Małopolski i Krakowa.

„Bardzo się cieszymy, że nasz bazowy przewoźnik PLL LOT otwierają kolejne, krajowe połączenie, tym razem do Bydgoszczy. Jestem pewien, że szeroka oferta województwa kujawsko-pomorskiego przyciągnie swym urokiem turystów z Małopolski i Krakowa. Będzie to także doskonała okazja, aby odwiedzić drogą lotniczą południe Polski i odwiedzić Kraków i Małopolskę podczas letnich dni czy w trakcie zbliżających się Igrzysk Europejskich. To także szansa na jeszcze lepsze więzi biznesowe w obu regionach” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„To niewątpliwie wyczekiwana przez wiele osób decyzja. Głównym zadaniem Portu Lotniczego Bydgoszcz, jest otwarcie okna na świat dla mieszkańców Kujaw i Pomorza i zwiększanie dostępności komunikacyjnej. Dzięki temu połączeniu, znacznie skróci się czas podróży na południe Polski, która od połowy czerwca potrwa zaledwie godzinę” – mówi Edward Hartwich, prezes zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.