PKS Polonus – razem z regionalnymi przewoźnikami
PKS Polonus rozszerzył sieć sezonowych połączeń krajowych i podniósł standard ich obsługi dzięki współpracy z regionalnymi przewoźnikami autobusowymi. Od początku wakacji trasy z Warszawy do Krynicy Morskiej, Łeby, Darłówka, Grudziądza i Giżycka oraz w relacji powrotnej obsługiwane są wspólnie przez PKS Polonus, PKS Elbląg i PKS Radzyń Podlaski.
Umowy z partnerami branżowymi zawarte zostały na okres: lipiec – sierpień 2016.
Współpraca przewoźników obejmuje m.in. obsługę przez PKS Elbląg i Radzyń Podlaski linii sezonowych PKS Polonus oraz dotychczasowych połączeń do Krynicy Morskiej, realizowanych przez PKS Elbląg. Jednocześnie PKS Polonus wynajął w ramach zawartych umów 7 autokarów wysokiej klasy, w tym 5 z floty PKS Radzyń Podlaski i 2 z taboru PKS Elbląg.
Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus, powiedział: “Rynek przewozów autokarowych jest niezwykle konkurencyjny. Wielu mniejszych przewoźników nie wytrzymuje presji cenowej, zwłaszcza w kontekście olbrzymich inwestycji w tabor oraz infrastrukturę dworcową. W efekcie ograniczają bądź całkowicie zawieszają komunikację dalekobieżną Paradoksalnie, w tak trudnych warunkach rynkowych to współpraca między przewoźnikami, a nie zacięta rywalizacja, może przynieść większe korzyści.”
PKS Polonus obsługuje już ponad 36 dalekobieżnych tras krajowych i realizuje międzynarodowe połączenia do Lwowa oraz – od lutego 2016 roku – do Drohobycza. Tegoroczną nowością w rozkładzie jazdy jest również Polańczyk oraz sezonowe, wakacyjne kursy do Kołobrzegu i Zakopanego przez Białkę i Bukowinę Tatrzańską. Natomiast w 2015 roku PKS Polonus uruchomił 8 nowych tras i kursów, w tym m.in. na popołudniowej trasie do: Lwowa czy porannej do Grudziądza i Kudowy-Zdroju.
Jednocześnie PKS Polonus dokonał w ciągu ostatnich 18 miesięcy ponad 20 zmian w rozkładach jazdy na pozostałych, obsługiwanych liniach, dostosowując je do sytuacji na rynku oraz oczekiwań pasażerów.
Andrzej Padziński dodał: “Często niewielka zmiana w dotychczasowym procesie logistycznym, wynajem autokarów czy współdzielenie kursów są wystarczającym rozwiązaniem, pozwalającym nie tylko zachować dotychczasową pozycję na rynku przewozów, ale również poprawiać rentowność firmy, której perspektywy rozwoju – bez wsparcia partnera branżowego – mogłyby znacząco zmaleć. Tym samym, mamy nadzieję, że współpraca PKS Polonus z PKS Elbląg i PKS Radzyń Podlaski przyniesie wymierne korzyści dla każdej ze stron. Przy wspólnej obsłudze połączeń, na których dotychczas konkurowaliśmy, obie strony zyskują – dla nas oznacza to między innymi podniesienie standardu obsługiwanych linii i możliwości obsługi większej liczby tras wysokiej klasy pojazdami. Z kolei dla naszych partnerów taka współpraca to stałe przychody z obsługiwanych tras, bez konieczności ponoszenia inwestycji w systemy sprzedażowe i marketing.”
POWIĄZANE WPISY
7 grudnia 2023
Polska sztuka na pokładach samolotów LOT-u
Polskie Linie Lotnicze LOT i Muzeum Narodowe zaprezentowały nowy wspólny projekt. Film o…
0 Komentarzy2 Minuty
7 grudnia 2023
Ryanair obchodzi 18 lat obecności na polskim rynku. 13 lotnisk i 6 baz operacyjnych w kraju
Ryanair świętuje dziś (7 grudnia) w Międzynarodowym Dniu Lotnictwa Cywilnego 18 lat…
0 Komentarzy2 Minuty
7 grudnia 2023
Dodatkowe połączenia z Portu Lotniczego Lublin. Codzienne loty do Londynu w okresie świąteczno-noworocznym
Port Lotniczy Lublin wprowadza nowe codzienne połączenia z Londynem, rozszerzając ofertę…
0 Komentarzy1 Minuty
7 grudnia 2023
FlixBus: rusza rezerwacja biletów na 90 proc. połączeń w 2024 roku
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Z tej okazji, FlixBus przygotował…
0 Komentarzy2 Minuty
7 grudnia 2023
PLL LOT uruchamiają nowe połączenie. Z Warszawy do Rijadu polecimy od 4 czerwca 2024
Polskie Linie Lotnicze LOT wprowadzają nową trasę lotniczą do Rijadu, a bilety na tę…
0 Komentarzy3 Minuty
6 grudnia 2023
Marsylia kolejną nowością na wrocławskim lotnisku
Powiększa się oferta Portu Lotniczego Wrocław. Lotnisko funkcjonuje według zimowego…
0 Komentarzy2 Minuty
5 grudnia 2023
Ryanair połączy Rzeszów z Alicante
Od 3 kwietnia 2024 roku z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce będzie można polecieć do…
0 Komentarzy2 Minuty
5 grudnia 2023
Lotnisko Zielona Góra-Babimost: historyczny rok pod względem liczby odprawionych pasażerów
Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost od początku roku odprawił ponad 51 tys.…
0 Komentarzy1 Minuty
4 grudnia 2023
Wizz Air przewiózł 100 mln pasażerów w Polsce
Wizz Air poinformował o przewiezieniu 100 mln pasażerów w Polsce. Nie była to jedna…
0 Komentarzy3 Minuty